Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przebiegają całą jesień i zimę. Grand Prix City Trail z Nationale Nederlanden w Lesie Osobowickim

Facebook

Jesień? Zima? To nie jest wymówka! Biegać można cały rok. Zachęcają do tego organizatorzy Grand Prix City Trial z Nationale Nederlanden, rozgrywanego w Lesie Osobowickim. Za nami kolejny z kilku biegów, które będą regularnie odbywały się aż do marca - co najmniej raz w miesiącu.

Dystans wynosi 5 kilometrów, więc może sprawdzić się na nim każdy: i zawodowiec i ktoś, kto dosłownie z dnia na dzień podjął decyzję o tym, że chce zacząć biegać:

– wyjaśnia dyrektor zawodów, Piotr Książkiewicz. Że warto biegać po lesie, bez względu na porę roku, potwierdzają sami zawodnicy. Spoceni, ubłoceni, ale – szczęśliwi!

– mówili biegacze – Kamil Karbowiak i Aneta Chołubowicz.

W imprezie mogą wziąć też udział dzieci. Przed biegiem głównym rozgrywany jest City Trail Junior, oczywiście na nieco krótszym dystansie. Dolny limit wiekowy? 0 lat. Byleby tylko dziecko umiało chodzić. Łukasz Budnik pojawił się w Lesie Osobowickim z synem – siedmioletnim Pawłem i córką – trzyipółletnią Malwiną:

– dodaje Paweł, w rozmowie z naszym reporterem na linii mety. Nie musimy już chyba nadmieniać, że w swojej kategorii wiekowej (D1) Paweł dobiegł na metę pierwszy.

W niedzielnych zawodach w Lesie Osobowickim wzięło udział 580 dorosłych, co jest rekordem frekwencji wrocławskiego cyklu. W biegach dla dzieci i młodzieży pobiegło niemal 190 zawodników.

Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł Kamil Karbowiak, który uzyskał czas 15:18. – Mimo dobrej pogody, bieg był ciężki, bo trasa pokryta była błotem. Podobnie zresztą jak miesiąc temu. Poprzednim razem bieg prowadził Mateusz Demczyszak, więc było się kogo trzymać. Teraz musieliśmy sobie radzić tylko we dwóch – z Darkiem Boratyńskim. Trenujemy u tego samego trenera – Jacka Wośka, więc możemy ustalać wspólne założenia na start. Zdecydowanie bardziej ze sobą współpracujemy niż rywalizujemy. Ale oczywiście na każdym biegu zależy nam, aby uzyskać jak najlepszy wynik – podkreślił na mecie zwycięzca, młodzieżowy mistrz Polski na dystansie 10 000 m. Drugą lokatę wywalczył najlepszy zawodnik dwóch poprzednich sezonów – wspomniany już Dariusz Boratyński (15:34), a trzeci na mecie zameldował się Mikołaj Czeronek (15:59).

Triumf w kategorii pań odniosła Małgorzata Zieleń (wynik 18:34), druga zawodniczka edycji 2016/2017. Podobnie, jak najlepsi wśród mężczyzn, Małgosia jest podopieczną Jacka Wośka. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kaczmarek (18:45), a trzecie – Anna Zajączkowska (19:11).

Najbliższe zawody CITY TRAIL w Lesie Osobowickim we Wrocławiu odbędą się 2 grudnia. Cykl potrwa do 3 marca 2018.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023