Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przebudowa placu Orląt Lwowskich potrwa do wakacji 2020 roku!

Facebook

Budowa TAT, czyli trasy autobusowo-tramwajowej z placu Orląt Lwowskich na Nowy Dwór wchodzi w kolejną fazę. Czas na przebudowę placu Orląt Lwowskich. 30 listopada wprowadzona zostanie tam zmiana organizacji ruchu. Wykonawca rozpocznie budowę i przebudowę sieci podziemnych, sieci trakcyjnej i torowiska tramwajowego, które połączy się z istniejącym układem torowym.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Roboty na placu potrwają do wakacji 2020 roku. Szykują się spore utrudnienia, ale będzie warto! Dzięki tej wielkiej inwestycji komunikacyjnej z Nowego Dworu na plac Orląt Lwowskich dojedziemy tramwajem w mniej niż 20 minut!

Na obecną chwilę umowy z wykonawcami są podpisane na ponad 151 milionów złotych! Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 370 milionów złotych, w tym 113 milionów to dofinansowanie unijne.

Mówi Wojciech Kaim – kierownik projektu

Jakie zmiany czekają kierowców? Od strony ulicy Braniborskiej i Robotniczej na skrzyżowaniu na placu Orląt Lwowskich nie będzie można pojechać na wprost w Podwale (w kierunku ulicy Sądowej i Krupniczej). Będzie można skręcić w prawo w ulicę Piłsudskiego albo w ulicę Tęczową.
Jadąc z kierunku ul. Sądowej i Krupniczej przez Podwale w stronę ulicy Braniborskiej i Robotniczej kierowcy skorzystają z objazdu przez ulice Zelwerowicza oraz Sokolniczą. Kierowcy jadący Podwalem od placu Jana Pawła II w kierunku ul. Piłsudskiego będą musieli pojechać ulicami Zelwerowicza, Sokolniczą, a następnie w lewo na plac Orląt i tam w prawo w ulicę Piłsudskiego. Kierowcy jadący od ulicy Tęczowej na skrzyżowaniu na placu Orląt Lwowskich też będą mogli pojechać tylko w prawo. Aby się udać w kierunku pl. Jana Pawła będą musieli nawrócić na ul. Piłsudskiego przejeżdżając przez torowisko tramwajowe

Mówi Andrzej Brzoza – wydział inżynierii miejskiej

Zmienią się trasy linii autobusowych 106, 127, 148, 149 oraz kursów nocnych linii 206 i 249. Autobusy linii 106 jadące z Dworcowej w kierunku Portu Lotniczego zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ul. Legnicką i Nabycińską do ul. Robotniczej, a w kierunku przeciwnym od ul. Robotniczej przez ul. Piłsudskiego, pl. Legionów do ul. Świdnickiej.
Autobusy linii 148 i 149 jadące z Dworcowej lub pl. Grunwaldzkiego w kierunku Nowego Dworu zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ulicę Legnicką, pl. Strzegomski, ulicę Strzegomską i Śrubową do ulicy Robotniczej, a w kierunku przeciwnym od ulicy Robotniczej przez ulicę Piłsudskiego, pl. Legionów do ulicy Świdnickiej. Kursy nocne linii 206 i 249 jadące od strony dworca autobusowego w kierunku Nowego Dworu lub Portu Lotniczego zostaną skierowane objazdem od ulicy Podwale przez pl. Jana Pawła II, ulicę Legnicką i Nabycińską do ul. Robotniczej, a w kierunku przeciwnym od ul. Robotniczej przez ul. Piłsudskiego, pl. Legionów, ulice Kościuszki, Świdnicką i Swobodną do dworca autobusowego. Autobusy linii 127 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od placu Jana Pawła II przez ulice Podwale, Piłsudskiego, pl. Legionów i ul. Grabiszyńską do ul. Zaporoskiej z pominięciem przystanku „Tęczowa”, który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Tęczowej i Kolejowej. Komunikacja tramwajowa oraz autobusy linii 122, 144, 240 i 250 będą kursowały przez plac Orląt Lwowskich bez zmian.

Dodatkowo kierowcy muszą zwrócić szczególną uwagę na oznakowanie informujące o zakazach parkowania

Obecny etap prac przy budowie Trasy Autobusowo Tramwajowej na Nowy Dwór wydaje się być najtrudniejszym w całej inwestycji…

Mówi Paulina Tyniec-Piszcz z Wydziału Transportu w Urzędzie Miejskim Wrocławia

Przygotowana została akcja informacyjna ulotki z objazdami dla kierowców i trasami autobusów komunikacji miejskiej. Te będą rozdawane m.in. przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Ponadto plakaty i informacje, które trafią drogą elektroniczną do rodziców wrocławskich uczniów, zakładów pracy, pojawią się w środkach komunikacji miejskiej oraz na przystankach. Informacje o utrudnieniach związanych z budową trafią także do wrocławskich parafii.

TAT pojedziemy w 2023 roku.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024