Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przedszkola i żłobki ponownie otwarte

Facebook

Miasto prowadzi 15 żłobków, 110 przedszkoli oraz oddziały przedszkolne w 37 szkołach podstawowych. W poniedziałek uruchomiono ponownie 153 placówki. Dzisiaj rozmawiamy z dyrektorami i pytamy jak wygląda w nich sytuacja.

 

Przygotwania były wieloetapowe, szczególny nadzór pełnił prezydent miasta oraz Departament Edukacji…

A jak w praktyce wygląda obecnie funkcjonowanie placówek?

 

 

Zgodnie z zaleceniami w salach nie powinny znajdować się przedmioty i zabawki, które trudno zdezynfekować, a dzieci nie powinny przynosić własnych zabawek.

 

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego liczba dzieci w placówkach będzie ograniczona do maksymalnie 12 osób w grupie, przy czym do grupy będą przyporządkowani ci sami opiekunowie, zajęcia będą się odbywać w jednej sali a minimalna przestrzeń to 4 mkw. na jedną osobę, a jak obecnie wygląda sytuacja z frekwencją?

 

 

Oprócz tego, że miasto sondowało potrzeby rodziców, z których wynika iż ok 20% rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i ponad 30 procent rodziców dzieci w wieku do lat 3 wyraziło gotowość skorzystania z usług placówek, w tym przypadku również dyrektor przedszkola rozmawiał z rodzicami…

 

 

Żłobki i przedszkola organizują przyjmowanie i odbieranie dzieci na podstawie procedur mających ograniczyć kontakty społeczne, jak to zatem wygląda?

Mówi dyrektor przedszkola nr 15, Jolanta Mądry.

Równie ważne jest oczywiście zdrowie pracowników placówek. Powinni mieć oni dostęp do środków ochrony osobistej m.in. rękawiczek i maseczek. W miarę możliwości należy również ograniczyć pracę osób powyżej 60 roku życia. W przedszkolu nr 113, również pojawiła się 5 dzieci, a jak sytuacja wygląda właśnie z pracownikami?

 

Przedszkola będą pracować w dotychczasowych godzinach, żłobki od 7 do 16.00 Pierwszeństwo w przyjęciu natomiast mają dzieci pracowników: systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

A jak najmłodsi obywatele Wrocławia odnajdują się w nowej rzeczywistości i spędzają ten czas?

Mówi Dorota Bencal z przedszkola nr 113, a my się oczywiście jak najbardziej z tym zgadzamy!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj