Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przejechał obok radiowozu z piwem w ręce. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

Facebook

Funkcjonariusze z wrocławskiego Grabiszyna podczas patrolowania ulic rejonu służbowego zauważyli kierującego dostawczym citroenem, który przejeżdżając obok nich pił piwo.

/fot. wrocławska policja/

Policjanci zareagowali od razu. Włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego dając kierującemu citroenem wyraźne polecenia do zatrzymania się. 28-latek na widok radiowozu zaczął gwałtownie przyspieszać i hamować, ani myśląc o zatrzymaniu. Gdy wjechał na parking policjanci od razu zablokowali mu radiowozem możliwość wyjazdu i kontynuowania niebezpiecznej jazdy.

Gdy policjanci podeszli do auta, 28-latek siedział za kierownicą, jak gdyby nigdy nic, trzymając jednocześnie butelkę z piwem między nogami, a dookoła walały się inne puste opakowania po już wypitych napojach wyskokowych.

Agresywnego oraz wulgarnego wrocławianina funkcjonariusze przebadali alkomatem. Wynik – blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy potwierdził to co przed momentem widzieli na własne oczy i to co zastali w aucie kierującego.

Nietrzeźwy kierowca miał na swoim sumieniu więcej przewinień. Wrocławianin kierował pomimo orzeczonych, aż dwóch, sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.

W trakcie zatrzymania stwierdził, że w dalszym ciągu będzie jeździł autem, bo w kraju, z którego pochodzi można to robić i on przecież nie zrobił nic złego.

Swoją podróż 28-latek zakończył w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za taką jazdę grozić mu może kara nawet 5 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj