Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przemoc w rodzinie? Łatwiej o mieszkanie komunalne

Facebook

Przemoc w rodzinie warta trzy punkty - taką decyzję podjęli radni Wrocławia na wczorajszej sesji. Głosowali w sprawie nowych przepisów dotyczących przyznawania mieszkań komunalnych. W zamyśle mają one zwiększyć szanse ofiar przemocy w rodzinie, dając im dodatkowe trzy punkty w systemie oczekujących. Sami zainteresowani są zdania, że to zbyt mało, bo w zeszłym roku - by otrzymać lokal - potrzeba było 21 punktów.

Walczyliśmy o znacznie więcej – mówi inicjatorka rozpoczęcia prac nad zmianą przepisów Irena Terpiłowska.

We Wrocławiu brakuje mieszkań komunalnych, bo miasto woli wydawać pieniądze na imprezy sportowe – mówi Wojciech Browarny z Partii Razem.

Ustalając wysokość bonifikaty, musieliśmy wziąć pod uwagę pozostałe przepisy – mówi radna Agnieszka Kędzierska.

Mieszkań komunalnych jest we Wrocławiu zbyt mało, ale na dzień dzisiejszy miasto niewiele może z tym zrobić – mówi radna Kędzierska.

We Wrocławiu jest wiele pustostanów, które mogłyby służyć jako mieszkania komunalne – mówi inicjatorka rozpoczęcia prac nad zmianą przepisów Irena Terpiłowska.

Część radnych zapowiada, że wprowadzone zmiany to dopiero początek. Liczą, że w przyszłości liczba punktów przyznawanych za przemoc domową zostanie zwiększona.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj