Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przez 35 lat Panoramę Racławicką odwiedziło 11 mln osób. Teraz czeka ją modernizacja.

Facebook

Dokładnie 14 czerwca minęło 35 lat od kiedy pierwsi goście podziwiać mogli Panoramę Racławicką. W ramach jubileuszowych obchodów w holu Muzeum "Panorama Racławicka" zostało odsłonięte popiersie malarza Wojciecha Kossaka, współtwórcy Panoramy Racławickiej. Wkrótce budynek czeka remont…

 

I jak dodaje Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu – remont w żaden sposób nie dotyczy samego płótna, obrazu. Potwierdzam, jest on w doskonałym stanie, pod stałą kontrolą konserwatorów muzeum.

 

Zmieniony zostanie również charakter małej rotundy…

 

 

Kolejną zmianą będzie rozbudowanie komentarza, czyli tej narracji, która towarzyszy w trakcie każdego seansu. Obecnie dostępna jest ona w 16 językach, również w audiodeskrypcji.

 

 

Wszystko wskazuje na to, że wraz z 1 sierpnia nastąpi zamknięcie Panoramy Racławickej, a pierwsi  goście po modernizacji będą mogli odwiedzić to miejsce w II kwartale przyszłego roku.

 

Popiersie malarza Wojciecha Kossaka stanęło w pobliżu popiersia Jana Styki. Stworzył je Tomasz Wenklara…

 

źródło: .facebook.com/Panorama.Raclawicka

Inicjatorką powstania odsłoniętej rzeźby jest kustosz Beata Stragierowicz. Pomysł ten został wsparty finansowo przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020