Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przez Wrocław przejedzie zabytkowa linia tramwajowa. Będzie kursował co czwartek

Facebook

Od przyszłego czwartku (1 czerwca) Towarzystwo Miłośników Wrocławia zaprasza na przejazd Zabytkową Linią Tramwajową. Kursy będą odbywać się popołudniem, a trasa będzie biec przez centrum miasta.

/zabytkowy tramwaj/Towarzystwo Miłośników Wrocławia/

Zabytkowa Linia Tramwajowa wyruszy w każdy czwartek czerwca, lipca i sierpnia. Póki co tramwaj wykona trzy kursy po mieście: o godzinach 17:00, 17:40 i 18:20 z przystanku przy Operze Wrocławskiej. Linia będzie biec przez Podwale, ul. Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Szewską i Nowy Świat skąd wróci na Plac Teatralny. Dodatkową atrakcją dla pasażerów będzie obecność przewodnika, który opowie o mijanych obiektach i ich historii.

Bilet na przejazd będzie można kupić bezpośrednio w tramwaju u konduktora. Cena to 10 zł za bilet normalny i 5 zł za bilet ulgowy. Zysk ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na utrzymanie i remonty historycznych tramwajów Towarzystwa Miłośników Wrocławia.

Na linię będą wyjeżdżać cztery różne tramwaje. Pierwszy z nich to przedwojenny tramwaj Standard z 1929 roku, który jest jednym z najstarszych historycznych wagonów tramwajowych we Wrocławiu. Na zabytkowej linii spotkamy także niemal 70-letni czerwony tramwaj typu N, a także nieco nowsze, ale dalej zabytkowe wagony 105Na – dwie sztuki, jedną niebieską – wrocławską, a także żółto-czerwony tramwaj, który w tym roku Towarzystwo Miłośników Wrocławia otrzymało bezpłatnie od Tramwajów Warszawskich.

/materiały prasowe//Towarzystwo Miłośników Wrocławia/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj