Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Pstryknij Mosty Pomorskie! I wygraj nagrodę!

Facebook

Z okazji otwarcia mostów ogłoszono specjalny konkurs, w ramach którego można przesłać ciekawe i ładne ujęcia zabytkowego mostu pomorskiego. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział? Wystarczy, że masz ukończone 13 lat, lubisz robić zdjęcia i masz do tego dryg.

/fot. fb. Inwestycje we Wrocławiu

Zabytkowe Mosty Pomorskie zostały kompleksowo przebudowane, wzmocnione, dostosowane do obecnych potrzeb komunikacyjnych oraz infrastrukturalnych. W pełni skorzystamy z nich w lutym 2023 roku. Inwestycja finansowana jest z budżetu miasta, MPWiK i firmy Fortum. Jej koszt to ponad 70 milionów złotych.

Mosty Pomorskie

Mosty Pomorskie to jedne z najpiękniejszych przepraw w naszym mieście. Pracownicy remontujący je włożyli wiele pracy w to, aby przywrócić im blask z początku XX wieku. Szczególnie most Pomorski Południowy będzie na pewno plenerem wielu sesji fotograficznych. Kamieniarze wykonali na nim benedyktyńską pracę, aby oczyścić zabytkowe elementy z piaskowca radkowskiego. To perełka wrocławskich mostów. Dzieło Karla Klimma, którego znacie m.in. z zaprojektowania wieży ciśnień na al. Wiśniowej, ma niezwykły klimat. Ten niemiecki architekt w swoich projektach stosował motywy secesyjne, historyzmu i powstały w naszym mieście obiekty wyjątkowe. Czarujące do dziś. Takim jest bez wątpienia Most Pomorski Południowy. To przeprawa godna mistrzowskich ujęć fotograficznych. I tego Wam życzę w konkursie

– mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Do kiedy można zgłaszać prace?

Organizatorzy na prace konkursowe czekają do 31 stycznia 2023 roku.

Zadaniem uczestnika jest przesłanie zdjęcia na adres:

W temacie e-mail należy wpisać tytuł konkursu „Pokaż Mosty Pomorskie w fotograficznej perspektywie” oraz imię i nazwisko autora pracy, wiek autora. W przypadku uczestnika niepełnoletniego rodzic lub opiekun prawny przesyła oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w konkursie.

Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie mogą wziąć udział pełnoletnie osoby fizyczne, a także dzieci, które mają ukończone 13 lat i działają za zgodą oraz wiedzą opiekuna prawnego. Zwycięzca konkursu będzie jeden. Otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3.000 złotych.

W styczniu planowane jest podświetlenie zabytkowych obiektów, a także spacery z przewodnikami, którzy opowiedzą o historii mostów, a także zdradzą ciekawostki związane z wielomiesięcznymi pracami na budowie.

Regulamin konkursu znajdziecie na stronie internetowej TUTAJ

/fot. fb. Inwestycje we Wrocławiu

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj