Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ptasi babyboom we wrocławskim ZOO

Facebook

Najpierw, kilka tygodni temu, na świat przyszedł mały dzioborożec palawański, a w ostatnich dniach we wrocławskim ogrodzie zoologicznym urodziły się pisklęta kilkunastu innych gatunków ptaków. […]

Najpierw, kilka tygodni temu, na świat przyszedł mały dzioborożec palawański, a w ostatnich dniach we wrocławskim ogrodzie zoologicznym urodziły się pisklęta kilkunastu innych gatunków ptaków. Po raz pierwszy w hodowli ZOO przyszły na świat papużki ostrosterne.

We wrocławskim zoo wykluły się pisklęta kilkunastu gatunków ptaków. Jednym z nich jest dzioborożec palawański. Zoo we Wrocławiu jest jedynym ogrodem na świecie, który rozmnożył ten gatunek.

Młody stawia już „pierwsze kroki”

W tym roku po raz kolejny wykluł się dzioborożec palawański, a Zoo we Wrocławiu pozostaje jedynym ogrodem na świecie, któremu z sukcesem udało się rozmnożyć ten gatunek.

19 lipca młody i jego matka wydostały się z dziupli. Spośród czterech jaj, które zaobserwowaliśmy na kamerze umieszczonej w gnieździe, prawdopodobnie tylko trzy były zapłodnione. Odchowało się jedno pisklę. Samiec karmił pisklę i jego mamę przez mały otwór wlotowy, wyjaśniła Weronika Skupin z Wydziału Marketingu ZOO Wrocław.

Dodała przy tym, że inne dzioborożce mieszkające w Ptaszarni, dzioborożce białodziobe, także mogą doczekać się pisklęcia. Samica zaczyna się zamykać w gnieździe, gdzie złoży jaja. W tym pawilonie czekamy jeszcze na korońce oraz arasari czarnogłowe, powiedziała.

W Ptaszarni po raz pierwszy w hodowli wrocławskiego zoo przyszły na świat papużki ostrosterne. Te pochodzące z południowo-wschodniej Australii papugi są bardzo rzadkie w naturzeinformuje Weronika Skupin.

Z kolei w Afrykarium w ostatnim czasie wykluła się czapla złotawa. W pawilonie Kongo można spotkać także młode bączki, oraz, po raz pierwszy urodzone we wrocławskim zoo, dwa sierpodudki purpurowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2022