Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ptasia Grypa we wrocławskim zoo. Nie zobaczymy pingwinów

Facebook

Do odwołania nie można zobaczyć na wybiegu pingwinów przylądkowych z wrocławskiego zoo. Zamknięto je tymczasowo na zapleczu Afrykarium. To z powodu występowania we Wrocławiu ptasiej grypy i związanych z tym zaleceń powiatowego lekarza weterynarii.

/fot. fb. Zoo Wrocław

Jak poinformował wrocławski ogród zoologiczny – z powodu ptasiej grypy zamknięte zostały także ptaki ze stawu, między innymi kaczki czy łabędzie.

Można natomiast oglądać ptaki w wolierach i na ekspozycjach ogrodzonych siatką. To np. sowy, orłany oraz nandu

– napisano na stronie interentowej zoo.

W zamieszczonej informacji podano, że zamknięte musiały zostać te ptaki, do których dzikie ptactwo ma bezpośredni dostęp. Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii obowiązuje do odwołania

– dodano.

Wrocławskie zoo wyjaśnia, że niektóre ptaki, takie jak pelikany czy flamingi zostały zamknięte na zapleczach przed zimą, a nie z powodu ptasiej grypy. Każdego roku spędzają one chłodniejsze miesiące w ocieplonych pawilonach. A z powodu ptasiej grypy może się ewentualnie wydłużyć termin ich wypuszczenia na wybieg.

Ogród zaznacza, że bezpieczeństwo zwierząt jest dla niego najważniejsze i przeprasza odwiedzających za utrudnienia.

Ptasia grypa we Wrocławiu

Powiatowy Lekarz Weterynarii we Wrocławiu wydał rozporządzenie w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie miasta Wrocławia i powiatu wrocławskiego.

Wprowadzone zakazy i nakazy dotyczą także tych, którzy mają przydomowe kurniki.

Nakazano m.in. utrzymywać drób lub inne ptaki w odosobnieniu, w kurnikach albo zamkniętych obiektach budowlanych czy w innym zamkniętym miejscu w gospodarstwie.

Karmienie i pojenie drobiu powinno się odbywać w zamknięciu lub miejscu osłoniętym, które w dostateczny sposób uniemożliwia dostęp dzikiego ptactwa i tym samym zapobiega jego kontaktowi z pokarmem i wodą.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023