Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rafał Makowski podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław!

Facebook

Środkowy pomocnik Rafał Makowski podpisał umowę ze Śląskiem Wrocław. Kontrakt obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku, zawarto w nim także opcję przedłużenia o kolejne dwa lata. Makowski przeszedł dziś testy medyczne, a następnie złożył podpis pod trzyletnią umową.

Fot. Dawid Anteck
Fot. Dawid Anteck

Jak zapewniają przedstawiciele Śląska – pobyt zawodnika we Wrocławiu był wyjątkowo krótki i został precyzyjnie zaplanowany, z zachowaniem wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa.

Mierzący 191 cm wzrostu pomocnik jest wychowankiem Legii Warszawa. Na swoim koncie ma występy m.in. w drużynie U-19, rezerwach, jak i pierwszym zespole (w rozgrywkach Ekstraklasy oraz w europejskich pucharach). Jesień 2016 roku spędził na wypożyczeniu w drugoligowej Polonii Siedlce (piętnaście spotkań, jeden gol), a w 2017 roku trafił do Zagłębia Sosnowiec, z którym awansował do Ekstraklasy. Przed kolejnymi rozgrywkami Rafał przeszedł do Radomiaka Radom. Już w pierwszym sezonie pokazał spore umiejętności, zdobywając w 2. lidze 11 bramek w 33 meczach. W Radomiu Makowski cieszył się z kolejnego awansu, tym razem na zaplecze Ekstraklasy, gdzie spędził ostatnie 1,5 sezonu.

– Obserwowaliśmy Rafała od dłuższego czasu i doceniamy duże postępy, które poczynił. W Radomiaku prezentuje równą, wysoką formę i bez wątpienia należy do wyróżniających się zawodników Fortuna 1 Ligi. Wśród jego największych atutów wymienić można wyszkolenie techniczne, przegląd pola oraz doskonałe warunki fizyczne. Rafał dysponuje również bardzo dobrym uderzeniem z dystansu i potrafi wziąć na siebie ciężar kreowania gry. Jesteśmy przekonani, że zawodnik o takiej charakterystyce będzie wzmocnieniem naszej drugiej linii – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Fot. Dawid Antecki

Fot. Dawid Antecki

W obecnych rozgrywkach Makowski jest absolutnie kluczową postacią środka pola Radomiaka. We wszystkich 22 meczach wychodził w podstawowym składzie, z czego aż 20 rozegrał w pełnym wymiarze czasowym, strzelając dwa gole. Radomiak zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

– Bardzo się cieszę, że w nowym sezonie dołączę do Śląska Wrocław. Jestem szczęśliwy, ponieważ włożyłem wiele wysiłku, aby wrócić na poziom Ekstraklasy. Mam duże ambicje i dołożę wszelkich starań, aby Śląsk odnosił sukcesy. Nie mogę doczekać się pierwszego meczu z udziałem wrocławskich kibiców i chciałbym pozytywnie zapisać się w ich pamięci – podkreśla Rafał Makowski.

Fot. Dawid Antecki

Fot. Dawid Antecki

23-latek występujący obecnie w Radomiaku Radom zasili szeregi wrocławskiego klubu od nowego sezonu.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj