Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rak nie poczeka aż pandemia się skończy. DCO notuje o połowę mniej pacjentów

Facebook

Lekarze zaobserwowali znaczący spadek przyjęć pacjentów w Dolnośląskim Centrum Onkologii. Tendencja związana jest z epidemią koronawirusa. Apelują jednak, by nie zwlekać z wizytą w placówce i umożliwiają kolejne formy konsultacji.

fot. UMWD

Jak zaznacza dyrekcja placówki – rak nie poczeka aż pandemia się skończy. Dlatego apelują do wszystkich, którzy mają niepokojące objawy, podejrzewają, że mogą być chorzy, żeby zgłaszali się na diagnostykę i leczenie do DCO.

W okresie pandemii, opracowano nowe zasady przyjęć dla pacjentów. Oprócz infolinii onkologicznej czynnej pod numerem 71 36 89 483 – ze szpitalem można skontaktować się wysyłając SMS na numer 661 000 189. Można też wybrać bramkę internetową pod adresem www.dilo.dco.com.pl.

Nowością jest formularz online, który ułatwia przeprowadzenie wizyty i konsultacji onkologicznej. W formularzu trzeba podac podstawowe dane: nr telefonu, opis objawów i ewentualnie zdjęcie np. niepokojącej zmiany skórnej. Po konsultacji, lekarz oddzwania do pacjenta i umawia go na wizytę w DCO, jeśli będzie taka konieczność.

Porównując podobny okres ubiegłego roku – pacjentów w DCO we Wrocławiu jest o połowę mniej.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj