Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Studenci i absolwenci przygotowują sobie przestrzeń do pracy. Powstaje Rebel Campus

Facebook

Młodzi biznesmeni będą mieli wygodne miejsce do wspólnej pracy. Studenci i absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego własnymi rękoma przygotowują jedyną w swoim rodzaju przestrzeń biurową. Najważniejsze w nim będą jednak nie biurka i krzesła, a ludzie zaangażowani w jego tworzenie.

Będzie to miejsce, w którym będzie można z łatwością skorzystać z wiedzy kogoś bardziej doświadczonego:

– tłumaczy Piotr Karolczak z Uniwersytetu Ekonomicznego, jeden z pomysłodawców i koordynator przedsięwzięcia. Projekt zgromadził już wielu sympatyków w internecie. Nie chodzi jednak tutaj tylko o społeczność, ale też o to, by ta społeczność miała się gdzie zebrać.

Miejsce już jest. Użyczyły go władze uczelni – to stary, zagospodarowany tylko w części, budynek „J” w kampusie przy ul. Komandorskiej. Teraz pomysłodawcy zbierają pieniądze na remont i wyposażenie pomieszczeń. Można dorzucić się do internetowej zbiórki, albo zrobić przy okazji coś dla siebie i wziąć udział w specjalnym szkoleniu.

– zachęca przedsiębiorca i pełnomocnik rektora UE ds. kontaktów z biznesem, Bartłomiej Postek. Organizatorem szkoleń formalnie będzie uczelnia, a więc dzięki zajęciom będzie można uzyskać uznawany na rynku pracy certyfikat!

Projekt rozwija się bardzo szybko mimo, że społeczność robi wszystko od podstaw, własnymi rękoma, w wolnym czasie:

– opowiada Piotr Karolczak.

Miejsce może być gotowe już w styczniu!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj