Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rekordowa inwestycja w Jaworze. Mercedes zainwestuje ponad miliard euro!

Facebook

Mercedes zbuduje w Jaworze nową fabrykę̨ samochodów elektrycznych. Będzie to inwestycja warta ponad miliard euro i przyniesie 2500 nowych miejsc pracy, tym samym stając się jedną z największych inwestycji w historii Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

/informacja prasowa inwest park

W poniedziałek podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki wraz z Marszałek Sejmu Elżbietą Witek ogłosili, że zostało podpisane porozumienie w sprawie kolejnego projektu inwestycyjnego Mercedes-Benz Vans. Tym samym na terenach inwestycyjnych obsługiwanych przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK” powstanie nowoczesny zakład produkcji elektrycznych samochodów dostawczych. Nowa fabryka to ogromne nakłady i tysiące nowych miejsc pracy.

/informacja prasowa inwest park

Przystępujemy do projektowania nowej fabryki Mercedesa. Inwestycja warta ponad 6 miliardów złotych, która da ponad 2,5 tysiąca nowych miejsc pracy. Jest to jedna z największych w historii inwestycji Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jawor na Dolnym Śląsku stanie się częścią sieci produkcyjnej Mercedes Benz w Europie. To kamień milowy na drodze Mercedesa do osiągnięcia pełnej elektrycznej mobilności w segmencie aut dostawczych. Jesteśmy szczególnie dumni, że jako WSSE staliśmy się partnerem dla tak globalnej firmy. Dziękujemy naszym partnerom samorządowym, dziękujemy Pani Marszałek Elżbiecie Witek, dziękujemy Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, , którzy cały czas czuwali nad tą inwestycją i byli wielkim wsparciem na każdym etapie rozmów

– mówił podczas spotkania Prezes WSSE Piotr Wojtyczka.

Strategiczna dla powodzenia negocjacji okazała się między innymi efektywna współpraca. Wiceprezes Paweł Kurtasz podkreślał, że zaangażowanie wszystkich partnerów zarówno tych samorządowych jak i na szczeblu centralnym miało ogromne znaczenie dla realizacji wyznaczonego zadania i zawarcia tego historycznego porozumienia.

/informacja prasowa inwest park

Jawor jest specyficznym miejscem. To tutaj spotkała się jakość marki Mercedes z jakością polskich inżynierów. To zadziało się już przy tworzeniu pierwszej fabryki Mercedesa. Dzięki temu, że polscy inżynierowie okazali się tak dobrym partnerem dla tego koncernu, to dzisiaj niemieccy inżynierowie powierzają nam swoje najnowsze dziecko. To wszystko nie mogłoby się ziścić, gdybyśmy nie pracowali przy tym wszystkim razem. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna była spójnikiem tego wszystkiego. Podziękowania dla Gminy Jawor oraz Gminy Męcinka, podziękowania dla Starostwa Jaworskiego. Bardzo ważny wkład wniosło również Ministerstwo Rozwoju i Technologii, czyli Pan Minister Waldemar Buda oraz Wiceminister Grzegorz Piechowiak, który osobiście uczestniczył w negocjacjach. I tylko dlatego, że wszyscy razem połączyliśmy siły, te negocjacje przebiegły w tak szybkim tempie i zakończyły się sukcesem!

– twierdzi Wiceprezes WSSE Paweł Kurtasz.

Wraz z reorganizacją europejskiej sieci produkcyjnej samochodów dostawczych, firma zabezpiecza długoterminowe perspektywy istniejących zakładów w Europie i rozszerza sieć o nowy zakład w Jaworze, na terenach znajdujących się w oddziaływaniu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Oczekiwana inwestycja oznacza nakład w wysokości przeszło 6 miliardów złotych. Nowa fabryka wygeneruje ponad 2500 nowych, wysoko wykwalifikowanych i dobrze płatnych miejsc pracy.

Jak się okazuje można żyć w mniejszych miejscowościach, ale zaraz obok pracować w globalnej firmie jaką jest Mercedes. To ogromna radość, że taka inwestycja powstanie w powiecie jaworskim i gminie Męcinka – podsumował Mirosław Brzozowski

– Wójt Gminy Męcinka.

/informacja prasowa inwest park

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024