Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Poszerzenie Koszarowej oraz nowa organizacja ruchu na dwóch skrzyżowaniach na Sołtysowickiej – jest pismo do prezydenta

Facebook

Koszarowa do poszerzenia, a dwa skrzyżowania na ulicy Sołtysowickiej wymagają nowej organizacji ruchu. Taki wniosek złożyli radni osiedli Karłowice-Różanka i Sołtysowice do prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka.

Mieszkańcy i osiedlowi radni apelują o remont i poszerzenie ulicy Koszarowej. Zwracają uwagę, że jest to droga dojazdowa do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego. Poszerzenie ulicy pozwoliłoby na jazdę autobusu pośpiesznego linii A w obie strony.

Grzegorz Maślanka – przewodniczący rady osiedla Karłowice-Różanka

Osiedlowi radni wysłali w tych sprawach prośbę do prezydenta Wrocławia.

Ponadto niezbędna jest przebudowa dwóch skrzyżowań w północnej części Wrocławia. Chodzi o skrzyżowania ulicy Sołtysowickiej z al. Poprzeczną i ul. Czajkowskiego. Inwestycja miałaby poprawić ich przepustowość. Obecnie w ich okolicy powstają ogromne korki – szczególnie w godzinach szczytu i gdy studenci z pobliskiego Uniwersytetu Wrocławskiego mają zajęcia.

Magdalena Gajewska – przewodnicząca rady osiedla Sołtysowice

Obecna organizacja ruchu na powyższych skrzyżowaniach jest też utrudnieniem dla studentów.

Dodatkowo mieszkańcy Sołtysowic od wielu lat walczą o przedłużenie linii A, która dziś dojeżdża na pętlę Koszarowa(Szpital). Chcieliby aby nową pętlą stała się pętla Sołtysowice.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj