Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Remont mostu Św. Klary

Facebook

Rusza remont generalny mostu Św. Klary. W nocy z 3/4 sierpnia zaplanowano wyłączenie przeprawy mostu z ruchu zarówno od strony wyspy Słodowej jak i wyspy […]

fot. ZDiUM we Wrocławiu

Rusza remont generalny mostu Św. Klary. W nocy z 3/4 sierpnia zaplanowano wyłączenie przeprawy mostu z ruchu zarówno od strony wyspy Słodowej jak i wyspy Bielarskiej.

Ogrodzenie placu budowy oraz tablice informujące o zamknięciu przeprawy już są zainstalowane, w momencie wyłączenia ostu obszar budowy zostanie szczelnie wygrodzony. Dostęp do wyspy Bielarskiej i placu zabaw będzie w czasie remontu mostu św. Klary możliwy wyłącznie od strony Żabiej Kładki. Remont kapitalny mostu potrwa kilka miesięcy, prace powinny zakończyć się w grudniu br.

fot. ZDiUM we Wrocławiu

Cel inwestycji:
W ramach planowanych prac zostaną oczyszczone podpory z wapiennych zacieków, wykwitów oraz innych zanieczyszczeń; Wykonawca uzupełni zmurszałe cegły oraz wymieni wszystkie belki stalowe obu przęseł na nowe dźwigary. Elementy podpór zostaną pokryte warstwą hydrofobową. Powierzchnie, na których wykonano taki zabieg hydrofobizacji, stają się bowiem bardziej odporne na wchłanianie wody i innych zanieczyszczeń. Natomiast stalowe dźwigary mostu zostaną zabezpieczono dodatkowo powłokami antykorozyjnymi. Ważnym etapem prac będzie również odtworzenie elementów drewnianych, z których zbudowany jest pomost oraz balustrady. Konstrukcja mostu zostanie zachowana w istniejącym kształcie, dlatego nawierzchnia, chodniki, balustrady będą wykonane z drewna dębowego. Most będzie posiadał również oświetlone znaki żeglugowe.

Organizacja ruchu zastępczego:
Ze względów bezpieczeństwa w trakcie prowadzenia prac, most będzie wyłączony z ruchu pieszego i nie będzie możliwy przejazd bądź przejście. Natomiast od strony mostu Słodowego będzie zamontowana tablica informująca mieszkańców, że nie ma przejścia przez most Św. Klary; dojście do Wyspy Bielarskiej będzie możliwe przez kładkę Bielarską – Żabią kładkę, w tym miejscu również będzie zamontowana tablica informująca, że nie ma przejścia przez most św. Klary na Wyspę Słodową.

Koszt inwestycji wyniesie blisko 1 milion 100 tyś. zł. Prace powinny zakończyć się w grudniu b.r.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022