Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Roboty z Wrocławia na medal [WIDEO]

Facebook

18 robotów Koła Naukowego KoNaR Politechniki Wrocławskiej prezentowało się w Pekinie na Robot Challenge 2017. Udział w sześciu konkurencjach, skończył się medalami w dwóch: zdobyły złoto i srebro. Zawody, organizowane od 2004 roku w Wiedniu, w tym roku po raz pierwszy odbyły się w stolicy Chin; wystartowało 1316 robotów z 26 krajów świata.

Wrocławianie złoto zdobyli w konkurencji freestyle, przypadło Robotycznej Szachownicy, która zdeklasowała konkurentów i wzbudziła zachwyt wśród publiczności. Robotyczna Szachownica to zautomatyzowana i sterowana głosowo konstrukcja umożliwiająca bezdotykowe rozgrywanie partii szachów zarówno z żywym przeciwnikiem, jak i sztuczną inteligencją. Maszyna umożliwia także odtwarzanie zapisanych lub rozgrywanych korespondencyjnie rozgrywek.

Srebrny medal w kategorii line follower zdobył robot Navy, którego konstruktorem jest Rafał Cymiński. W tej konkurencji maszyna musi jak najszybciej przejechać trasę wyznaczoną przez czarną linię na białym podłożu. Robot z PWr potrzebował do tego zaledwie 4,77 s. Do zwycięzcy zabrakło zaledwie 0,07 s.

Zobacz cały przejazd:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2021