Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rodzicu, już dziś rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli!

Facebook

Już dziś rusza elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Rodzice mają czas na złożenie wniosków do 26 marca 2019 r. W tym samym terminie rodzice muszą złożyć w przedszkolu I wyboru wydrukowany wniosek rekrutacyjny wraz z załącznikami. Wypełniając wniosek można wybrać maksymalnie 3 przedszkola.

fot. PKr
fot. PKr

Rekrutacja uzupełniająca odbędzie się w dniach 12-13 czerwca i obejmie tylko placówki wykazane w elektronicznym systemie rekrutacji, które po I etapie będą dysponować wolnymi miejscami w danej grupie wiekowej. Ten etap także odbędzie się z wykorzystaniem systemu elektronicznego, na takich samych zasadach jak wcześniejsze postępowanie rekrutacyjne.

Mówi, Renata Granowska, wiceprezydent Wrocławia.

Wrocław dysponuje w tym roku 6877 miejscami w placówkach publicznych. Ile dzieci weźmie udział w rekrutacji?

Czy wszystkie dzieci znajdą publiczne miejsca w przedszkolach?

Wrocław inwestuje w nowe placówki. Do końca 2019 roku zostanie uruchomionych ponad 1000 nowych publicznych miejsc przedszkolnych.

Po raz pierwszy w elektronicznej rekrutacji bierze również udział 21 przedszkoli prowadzonych przez jednostki inne niż miasto. Lista tych placówek dostępna jest na stronie www.wroclaw.pl.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj