Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rodzina 500 plus we Wrocławiu: złożono 30 tys. wniosków, wydano 13 tys. decyzji

Facebook

Tylko do końca czerwca wnioski o środki z programu Rodzina 500 plus, mogą składać ci wrocławianie, którzy liczą na wypłatę pieniędzy z wyrównaniem od kwietnia. Szykuje się więc prawdziwa nawałnica dokumentów od tych, którzy czekali z ich złożeniem na ostatnią chwilę.

Tymczasem z wypłatami już przyznanych świadczeń są problemy. Wrocławianie złożyli 30 tysięcy wniosków. Ale do tej pory udało się wydać tylko 13 tysięcy decyzji w sprawie wypłaty pieniędzy. To dość powoli. Skąd problem?

– mówi wiceszef Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Andrzej Mańkowski. Urzędnicy robią, co mogą by podkręcić tempo, zapewnia:

Do MOPS-u wpływa 600-700 wniosków tygodniowo. Pierwsza ich wielka fala, tuż po rozpoczęciu programu, już za nami. Kolejna, niechybnie nadejdzie przed końcem czerwca, bo jeszcze tylko w tym miesiącu można starać się o wyrównanie od kwietnia. Urzędnicy mają trzy miesiące od otrzymania kompletnego wniosku na podjęcie decyzji i wypłacenie pieniędzy. Więc tak czy inaczej, im szybciej, tym lepiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj