Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rodzina z Dolnego Śląska zdobywa Koronę Gór Polski dla osób z niepełnosprawnościami. Finał w sobotę

Facebook

Od początku roku Rafał Lipka, wraz z rodziną zdobywa szczyty Korony Gór Polski. Wyzwaniu towarzyszą licytacje, z których dochód przeznaczony jest na realizację wypraw górskich dla osób z niepełnosprawnościami w ramach projektu „Łączą nas góry”.

Korona Gór Polski

Są to 28 najwyższe szczyty naszego kraju, do których należą wszystkie pasma górskie od Gór Izerskich na zachodzie, po Bieszczady na wschodzie. Daje to łącznie ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. do pokonania o własnych nogach.

W ramach akcji

Każdy szczyt to również facebookowa licytacja atrakcji turystycznych, wycieczek, książek i voucherów, z których dochód przeznaczony jest na realizację wypraw w ramach projektu

„Łączą nas góry”. – Kibicowaliśmy rodzinie Lipków z zapartym tchem. Takie akcje pokazują, jak wiele dobra można zrobić razem. Dzięki drużynie Rafała i zorganizowanym licytacjom już wiosną będziemy mogli zorganizować kolejną wyprawę w Sudety – mówi Maria Zięba, prezeska Fundacji Ładne Historie, organizatora projektu „Łączą nas góry”.

Ich pierwszym szczytem był zdobyty w styczniu Skopiec w Górach Kaczawskich, po drodze zaliczyli między innymi  Śnieżkę, Orlicę, Rysy i Tarnicę. 26 listopada planują zdobyć Wielką Sowę, czyli najwyższy szczyt Gór Sowich, a tym samym Koronę Gór Polski. Tego dnia będzie można zasilić „Puszkę na góry” i wesprzeć w ten sposób działania fundacji.

Dziękujemy Rafałowi za pozyskanie fantów oraz wszystkim partnerom, którzy dołączyli się w ten sposób do akcji. Zachęcamy do licytowania i dołączania do wspinaczki na Wielkiej Sowie – dodaje Maria Zięba

Gdzie można wesprzeć akcję?

W ramach projektu „Łączą nas góry” co roku w Sudety wyrusza ponad 200 osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów. Projekt należy do jednych z największych tego typu akcji, dzięki niemu wiele osób zaczyna interesować się turystyką górską. Akcję „Łączą nas góry” wspierać można przez cały rok poprzez stronę INTERNETOWĄ.

Całoroczne wyzwanie zakończy się 26 listopada na Wielkiej Sowie. Akcję wspierać można, dołączając do wspinaczki lub internetowo poprzez licytację i wirtualną puszkę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023