Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rondo na Wałbrzyskiej w Świdnicy oficjalnie otwarte

Facebook

W uroczystości uczestniczyły władze Świdnicy, Wałbrzycha, ale i dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Nie zabrakło więc deklaracji dalszych inwestycji w najbliższych miesiącach. Otwarte skrzyżowanie, które zamieniono na rondo było jednym z najbardziej kolizyjnych w Świdnicy.

Przebiega tamtędy druga trasa wiodąca do Wałbrzycha. Jest w znacznie gorszym stanie niż krajowa 35-tka, ale mimo to kierowcy chętnie z niej korzystają. Pomaga w dojazdach do pracy mieszkańcom obydwu miast. Wicemarszałek województwa zapewnił, że na tym remoncie się nie skończy. Urząd będzie nadal inwestował w modernizacje dróg naszego regionu.

Dyrektor DSDiK dodał, że już niedługo ruszy przetarg na wybór wykonawcy dalszego ciągu tej drogi. W planach jest remont odcinka wiodącego ze Świdnicy, aż do miejscowości Stary Julianów. To oznacza, że z Wałbrzycha do Świdnicy będziemy mieli 2 dobre drogi. W przypadku nowej nie wyklucza się ścieżki rowerowej, która połączyłaby obydwa miasta. Remont mógłby się rozpocząć się w połowie przyszłego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024