StartW Radiu Gra Wiadomości Wiadomości dnia

Rozkładane fotele, nowe wyświetlacze, i… toalety na klamki. Jechaliśmy nowym, super długim impulsem [ZOBACZ FOTO]

Najwięcej nowości znajduje się dokładnie pośrodku pociągu. To właśnie tam jest dodatkowy, piąty człon pojazdu:

– opowiada prezes Kolei Dolnośląskich, Piotr Rachwalski. To, co do tej pory było niespotykane w regionalnych pociągach – to wygodne, rozkładane fotele. Pociągi są też wyposażone w dużo lepszy system informacyjny niż ten, do którego koleje przyzwyczaiły nas do tej pory:

Nowe impulsy będzie można rozpoznać z zewnątrz bo bardzo wyraźnym, białym wyświetlaczu – najbardziej cenionym przez osoby starsze czy niedowidzące. Ale diabeł, jak zwykle, tkwi w szczegółach. Nie wszystko w nowych pociągach jest nowocześniejsze. Automatyczne drzwi toalety, znane z wcześniej dostarczanych pociągów, zostały zastąpione zwykłymi, na klamkę. Skąd taki krok w tył?

 

 

Pociągi z Newagu są doskonale znane pracownikom Kolei Dolnośląskich. Spółka ma ich już kilkanaście – ale krótszych, trój- i czteroczłonowych. Jak mówi instruktor i maszynista, Sebastian Andryszak – nowe pojazdy obsługuje się jednak nieco inaczej:

W próbnym przejeździe nowym, pięcioczłonowym impulsem uczestniczył reporter Radia GRA, Damian Zdancewicz. Do końca roku na tory trafi łącznie 11 takich pociągów. Kosztowały ponad ćwierć miliarda złotych.

 

 

Zostaw komentarz