Radio Gra Wrocław

Rozpoczął się kolejny etap konsultacji Planu Transportowego Wrocławia

Od dziś do piątku kolejne spotkania z Mieszkańcami i Radami Osiedli. W tym tygodniu będzie ich sześć. Druga tura spotkań konsultacyjnych Planu Transportowego Wrocławia zacznie się dziś (11.04.) na Psim Polu w Centrum Kultury Agora przy ul. Serbska 5a. Start o godz. 18.00. Kolejne spotkanie w środę w zajezdni przy Legnickiej.

fot. wroclaw.pl

Dokument określa jak ma wyglądać transport publiczny we Wrocławiu do 2022 roku. Opracowanie pokazuje najważniejsze przedsięwzięcia dotyczące rozwoju transportu, ocenia i prognozuje potrzeby przewozowe z uwzględnieniem trendów demograficznych.

plantrans2

– tłumaczył Błażej Trzcinowicz z magistratu. Wg ustawy bez planu transportowego miasto nie może organizować komunikacji zbiorowej. Sesja Rady Miejskiej Wrocławia w trakcie której planowane wstępnie jest przyjęcie uchwały zawierającej plan transportowy odbędzie się 27 czerwca.

Lista spotkań konsultacyjnych:

  • 13.04. – Pracownia Projektów Międzykulturowych „Zajezdnia” ul. Legnicka 65
  • 14.04. – Miejska Bibliotek Publiczna we Wrocławiu, fillia nr 29, ul. Reja
  • 15.04. – Sala Sesyjna na wrocławskim Dworcu Głównym, ul. Piłsudskiego 105, (kierować się przez wejście główne, po prawej stronie, na piętro). Start godz. 18.00

Przewidziane są również dwa spotkania dla Rad Osiedli.