Radio Gra Wrocław

Rozpoczął się „Tydzień Kobiet”. Znamy plan tygodnia

Dzisiaj rozpoczyna się „Tydzień Kobiet” w Instytucie Grotowskiego. To cykl warsztatów skierowanych do kobiet towarzyszący spektaklowi „Matki Wyklęte”. To spektakl dokumentalny opierający się na wywiadach z kobietami, które doświadczyły poronienia. Jak poradzić sobie w obliczu straty?

/Instytut Grotowskiego

O tygodniu kobiet opowie Ada Tabisz, reżyserka spektaklu.

Pierwsze warsztaty „Wsparcie kobiet i ich rodzin po doświadczeniu poronienia” odbędą się już dzisiaj w o godzinie 17.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Spektakl można obejrzeć w najbliższy weekend, 11-12 listopada.

 

Rozkład tygodnia

  • Wtorek, 08.11, godzina 17:00-20:00, w Czytelni imienia Ludwika Flaszena, prowadząca  Agnieszkę Burcon

„Wsparcie kobiet i ich rodzin po doświadczeniu poronienia”

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak rozmawiać i udzielać wsparcia kobietom, które doświadczyły poronienia oraz ich bliskim. Omówiony zostanie również proces żałoby, specyfika poszczególnych jej etapów oraz rola psychologa podczas każdego z nich.

  • Środa, 09.11, godzina 17:00-20:00, Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, prowadząca Aleksandra Pulcer

„Dla mam z córkami”

Warsztaty przeznaczone są dla mam z córkami, podczas których uczestniczki będą miały szansę pogłębić swoją relację, przyglądając się wspólnie swoim emocjom i potrzebom. Organizatorzy poruszą tematy związane z kobiecością i międzypokoleniowym przekazem, zawierać będą elementy pracy z ciałem oraz ćwiczeń psychologicznych.

  • Piątek, 11.11, godzina 20:00-21:00, Instytutu Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, prowadząca dr Doroty Chmielewskiej-Łuczak

„Dlaczego poronienie jest nadal tematem tabu? Jak wspierać kobiety po stracie dziecka?”

Ostatni dzień przeprowadzony będzie w formie wykładu, tego dnia premierę będzie miał spektakl dokumentalny w reżyserii Ady Tabisz w instytucie Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium o godz. 19.00, ceny biletów to 25/35 złotych.