Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rusza  kolejna edycja „Aktywnego Dolnego Śląska”

Facebook

To program który dotychczas obejmował realizacje projektów sportowych, turystycznych i kulturalnych, a w tym roku obejmie jeszcze jeden bardzo ważny dział…

Mówi marszałek Cezary Przybylski.

a jakie projekty mogą być zrealizowane w ramach właśnie tej edycji ?

Budżet wynosi ponad 1.3 mln złotych, a zostanie on podzielony na subregiony – wrocławski, jeleniogórski, wałbrzyski, legnicki oraz miasto Wrocław, a każdy z nich otrzyma, po 270 tys. Wnioski będzie można składać przez pierwsze dwa tygodnie kwietnia. A co decyduje o wyborze zwycięskich projektów ?

W ubiegłej edycji konkursu jednym z wybranych projektów był ten zgłoszony przez klub FC Wrocław Academy, a jaki był ich pomysł i co zrealizowali ?

Mówi Wojciech Pawłowski – koordynator klubu.

Głosować mogą mieszkańcy województwa dolnośląskiego, którzy w dniu głosowania ukończyli 16 rok życia, a odbywać się ono będzie  na stronie www.aktywny.dolnyslask.pl w dedykowanej zakładce, która uruchomiona zostanie po weryfikacji wniosków.

W drugim etapie zwycięskie pomysły z I etapu zostaną zlecone do realizacji organizacjom pozarządowym jako zadania publiczne, a do końca roku będzie czas na ich realizacje.

Aleksandra Szczerbicka

Aleksandra Szczerbicka

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj