Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rusza konkurs- Asystentura osób starszych. Na czym polega?

Facebook

Samorząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu asystentury osób starszych w 2023 roku. Celem konkursu jest wyłonienie i sfinansowanie działań podejmowanych na rzecz dolnośląskich seniorów.

/zdjęcie ilustracyjne, pixabay

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiek powoduje pewne ograniczenia, dlatego podejmujemy działania, które odpowiadają na potrzeby osób starszych. Chcemy ułatwić seniorom aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie

– mówi Marcin Krzyżanowski Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Na ten cel Samorząd Województwa przeznacza środki finansowe w formie dotacji w wysokości 1,5 mln zł. Maksymalna kwota sfinansowania pojedynczego zadania może wynieść do 200 tys. zł.

Na czym polega?

W ramach konkursu zlecone będą zadania polegające na udostępnianiu usług asystenckich tj. wsparcie seniorów w wykonywaniu czynności dnia codziennego niezbędnych do aktywnego funkcjonowania społecznego. Przykładami takich działań może być pomoc w przemieszczaniu się do lekarza, punktów usługowych i innych miejsc publicznych oraz asysta w tych miejscach. Wsparcie w spędzaniu czasu wolnego, podczas zajęć kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych i turystycznych.

Działania te mogą mieć również formę opieki wytchnieniowej. To usługa czasowa nad osobą niesamodzielną, świadczona w zastępstwie za osobę, która na co dzień sprawuje opiekę. W tym czasie opiekun może załatwić sprawy dnia codziennego lub po prostu odpocząć.

Do kogo jest skierowany?

Adresatami konkursu są organizacje pozarządowe oraz podmioty, które prowadzą działalność statutową na rzecz seniorów lub osób z niepełnosprawnościami. W szczególności przy niepełnosprawności  związanej z wiekiem.

Termin składania ofert 13.01.2023 r. – 02.02.2023 r.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie na stronie TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023