Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rusza proces profesora oskarżonego o 29 przestępstw

Facebook

Usiłowania dokonania gwałtów, zmuszanie pokrzywdzonych groźbą do określonego zachowania, stalking, a także uzależnianie zaliczenia przedmiotu od prywatnego spotkania; te i pozostałe zarzuty wykładowcy Uniwersytetu Wrocławskiego postawiła Wrocławska Prokuratura.

Dziś (30.03.) o 9.30 rusza proces profesora Piotra Ż, który jest oskarżony o popełnienie w sumie 29 przestępstw dotyczących wykorzystywania seksualnego studentek. Dotychczas mężczyzna usłyszał dwanaście zarzutów, z których najpoważniejszym jest gwałt zbiorowy.

Oskarżony zmuszał również pokrzywdzonych groźbą do określonego zachowania, nękał telefonami i wiadomościami SMS. Uzależniał też ocenę z zaliczenia przedmiotu, który wykładał bądź z egzaminu od prywatnego spotkania z nim. Policja zabezpieczyła materiał dowodowy m.in. w postaci dysków komputerowych należących do podejrzanego i jego bliskich.

Piotr Ż. i oskarżony o współudział Artur C. nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Przypomnijmy, że wykładowca został zawieszony w obowiązkach przez Rektora uczelni, który jednak twierdzi, że żadne zgłoszenia dotyczące molestowania studentek do niego nie docierały. Wykładowcy grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj