Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rusza sezon narciarski w Karkonoszach

Facebook

W najbliższy weekend 3-4 grudnia pierwsi narciarze i snowboardziści będą mogli rozpocząć długo wyczekiwany sezon u podnóża Śnieżki w Karpaczu.

/informacja prasowa

Fabryka śniegu

Po kilku tygodniach przygotowań oraz produkcji śniegu stacja narciarska Winterpol Karpacz potwierdziła, że inauguracja sezonu narciarskiego nastąpi już w sobotę 3 grudnia.

/informacja prasowa

Naśnieżanie stoków w Białym Jarze pomimo dodatnich temperatur rozpoczęło się już z początkiem listopada. Było to możliwe dzięki innowacyjnemu urządzeniu jakim jest fabryka śniegu- Snow Factory. Umożliwia ono produkcję śniegu nawet w dodatnich temperaturach tych sięgających do + 20°C. Urządzenie w szybki sposób ochładza wodę do temperatury zamarzania i w efekcie końcowym otrzymywane są „suche śnieżynki” o najwyższym stopniu zamrożenia.

/informacja prasowa

Co było kluczowe w przygotowaniach?

Kluczowe w całym procesie przygotowań do sezonu zimowego były również opady śniegu i ujemne temperatury, które pojawiły się w połowie listopada i umożliwiły uruchomienie tradycyjnego systemu naśnieżania na który składają się armatki śnieżne.

„Cieszymy się że podobnie jak co roku udało nam się przygotować nasze stoki tak by otworzyć sezon z początkiem grudnia”

– mówi Grzegorz Głód z stacji narciarskiej Winterpol Karpacz.

„Maksymalnie wykorzystaliśmy dni z wysokimi przymrozkami dzięki temu udało nam się wyprodukować odpowiednią ilość śniegu tak by otwarcie sezonu stało się faktem”.

/informacja prasowa

Kiedy będziemy mogli z niej skorzystać?

Przedstawiciele stacji narciarskiej w Białym Jarze informują, że w weekend 3-4 grudnia z wyciągu będą mogli korzystać pierwsi miłośnicy sportów zimowych w godzinach od 09:00 do 21:00, natomiast w tygodniu od poniedziałku do czwartku kolej linowa będzie czynna od 09:00 do 16:00.

/informacja prasowa

Początkowo dostępna będzie jedna trasa o długości 1100m, a na pozostałych trasach w miarę możliwości będą prowadzone prace związane z naśnieżaniem. Na miejscu będzie można wypożyczyć również sprzęt, jak i skorzystać z usług szkoły narciarsko-snowboardowej, która będzie czynna w godzinach pracy wyciągu.

/informacja prasowa

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023