Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rusza Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy!

Facebook

Dziś popołudniu, o godz. 17. ruszy na wrocławskim Jarmark Bożonarodzeniowy. A na stoiskach i pomiędzy nimi wiele atrakcji... - każdy znajdzie coś dla siebie!

 

mówi Paulina Krupińska z ramienia organizatora Jarmarku.

Co znajdziemy na stoiskach?

Jak więc smakołyki na nas czekają?

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy – program, daty, godziny otwarcia

Kiedy zostanie otwarty Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu? Otóż start Jarmarku rozpocznie się w piątek, 19 listopada, o godz.  17:00.

Potrwa do końca roku – do 31 grudnia, włącznie z Nocą Sylwestrową. W drugi dzień Świat Bożego Narodzenia, 25 grudnia, stoiska czynne od 13:00.

Stoiska na Jarmarku we Wrocławiu czynne są codziennie w godz. 10:00- 21:00 (stoiska będą nieczynne tylko w Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia).

  • 3 grudnia, godz. 17:00 oficjalne rozświetlenie choinki i iluminacji świątecznych

W tym roku ze względu na pandemię, w programie Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu, nie znalazły się Parada Elfów, korowód kolędników czy koncerty i warsztaty.

Jakie są atrakcje na wrocławskim jarmarku?

Na Jarmarku we Wrocławiu jest wiele miejsc szczególnie wartych odwiedzenia z całą rodziną. Na Rynku są atrakcje dla dzieci:

  • Bajkowy Lasek, w którym będzie można posłuchać popularnych bajek;
  • Świąteczny Wiatrak,
  • Karuzela „Rudolf i przyjaciele”
  • inne atrakcje dla dzieci

Na placu Solnym stoi bajkowy domek z bajki, w nim podawane jest grzane wino i ciepłe dania. Domek ma wieżę zegarową i taras, z które rozciąga się panorama placu Solnego i Rynku.

Na jarmark w maseczce? Jakie obostrzenia?

Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany jest na wolnym powietrzu. Na zewnątrz nie obowiązuje noszenie maseczek osłaniających usta i nos, jednak należy zachować środki ostrożności, np. dezynfekować dłonie.

Kubki na jarmarku bożonarodzeniowym. Kubki z Jarmarku dla kolekcjonerów

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu grzane wino podawane jest w ceramicznych kubeczkach w kształcie buta z cholewą. Stali bywalcy Jarmarku we Wrocławiu kolekcjonują kubeczki.

Ceny na jarmarku Wrocław 2021: co podrożało?

Na Jarmarku we Wrocławiu jest grubo ponad dwieście drewnianych straganów z towarami z różnych rejonów Polski oraz z zagranicy. Można tu kupić, m.in.

  • oryginalne regionalne produkty spożywcze, np. sery z Włoch i Holandii, Szwajcarii, Grecji, turecką baklavę i chałwę, dania z Niemiec, podlaskie wędliny, podhalańskie oscypki, nalewki, wina, czekolady, pierniki, praliny i kołacze, miody
  • wyroby rękodzielnicze, np. biżuterię, ceramikę, ozdobne elementy wyposażenia domu – lampy, witraże, naczynia, pościel, wyroby z wełny;
  • produkty ekologiczne, m.in. wyrobu z pyłku kwiatowego, konfitury, oleje, kawy, produkty z soli himalajskiej oraz kosmetyki naturalne, owoce w czekoladzie;
  • dania gotowe, np. gofry, dania z grilla, kluski, bigos, chleb ze smalcem, barszcz, żurek, naleśniki, langosza.

Na ile zmieniły się ceny produktów w stosunku do stawek z 2019 roku, jeszcze trudno oszacować (w 2020 r. jarmark odwołano z powodu pandemii ).

Plan jarmarku świątecznego we Wrocławiu

Stoiska na Jarmarku we Wrocławiu zajmują większą część Rynku, plac Solny oraz ul. Świdnicką (od Rynku do przejścia dla pieszych przy ul. Kazimierza Wielkiego) i ul. Oławską (od Rynku do ul. Szewskiej).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2022