Radio Gra Wrocław

Rusza Wyzwanie 365 Triathlon. Adrian Kostera chce pokonać dystans nieco dłuższy niż obwód Ziemi!

1205 km pływania, 31132 km na rowerze oraz 7833 km biegu, czyli razem 40 170 km. Adrian Kostera 1 czerwca rozpocznie największe wyzwanie w swojej triathlonowej karierze. Dystans nieco dłuższy od obwodu Ziemi po równiku zamierza pokonać w 365 dni.

/materiały prasowe/

W najbliższy czwartek o godzinie 12.00 sportowiec rozpocznie część pływacką, wskakując do rzeki Oława koło Odra Centrum przy Wybrzeżu Juliusza Słowackiego, w pobliżu Mostu Grunwaldzkiego. Triathlonista tego dnia będzie miał do pokonania dystans 18 km podzielony na kilometrowe pętle. Chcę inspirować wszystkich do aktywności sportowej i tak też będzie podczas Wyzwania 365 Triathlon  – podkreśla Adrian Kostera.

Zawsze staram się relacjonować moje sportowe wyzwania, tak aby każdy mógł na żywo poczuć emocje i zobaczyć pojedynek z ograniczeniami ludzkiego ciała i umysłu

– tłumaczy Kostera.

/materiały prasowe/

Nie inaczej będzie 1 czerwca we Wrocławiu. Oprócz pełnej transmisji w mediach społecznościowych oraz transmisji wideo, przygotowane będzie specjalne miasteczko z atrakcjami dla wszystkich, którzy w tym dniu będą chcieli wspierać we Wrocławiu przyszłego rekordzistę.

Strefa dla kibiców ruszy chwilę po zakończeniu pierwszego okrążenia. Od 12:30 na wszystkie dzieci czekać będą dmuchańce. A także inne aktywności przygotowane m.in. przez Dolny Śląsk, Koleje Dolnośląskie, Dolnośląskie Centrum Druku 3D czy Angel River.  Dla wszystkich fanów rowerów specjalną strefę testową przygotował partner techniczny Adriana Kostery – Orbea.  Tego dnia będzie można także spotkać się ze specjalistami z zakresu dietetyki. A także suplementacji, treningu fitness i regeneracji, którzy pojawią się na inauguracji Wyzwania 365 Triathlon dzięki współpracy z 7Nutrition, CityFit i FizjoSportMed. Kalorie i energię będzie można uzupełnić na stoiskach firmy Nowalijka oraz Stawów Milickich, które przygotowały degustację swoich produktów.

Każdy będzie mógł wziąć udział w wyzwaniu

Co istotne, już od 3 czerwca każdy chętny będzie mógł dołączyć do Adriana Kostery w Wyzwaniu 365 triathlon. Tak aby chociaż przez jakiś czas towarzyszyć mu w trakcie zmagań. Pod adresem dostępnym tutaj można zapisywać się na część pływacką. Odbędzie się ona na Zalewie Stradomia Wierzchnia koło Sycowa.

/materiały prasowe/

Koszt udziału to 20 zł, bez względu na to, jaki dystans się przepłynie wraz z triathlonistą. Cała kwota zasila konto świetlicy terapeutycznej Tacy Sami, która działa w ramach wrocławskiej fundacji Potrafię Pomóc. Więcej na temat działalności organizacji znajdziecie na stronie internetowej www.potrafiepomoc.org.pl. Podobnie będzie w przypadku etapu rowerowego i biegowego, do których zapisy i lokalizacje będą sukcesywnie uruchamiane.

Finał Wyzwania 365 triathlon zaplanowano na 31 maja 2024 roku na Polanie Jakuszyckiej w pobliżu Dolnośląskiego Centrum Sportu.

Całość czwartkowego wydarzenia będzie transmitowana na żywo na profilach mediów społecznościowych Adriana Kostery, Wyzwania 365 Triathlon i Dolnego Śląska. Początek o 11.30, zakończenie około godziny 20.00.

/materiały prasowe/