Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszają Dni Fantastyki!

Facebook

To jedna z największych polskich imprez dla miłośników tego gatunku. Już dziś (13.05.) ruszają kolejne Dni Fantastyki w leśnickim Centrum Kultury ZAMEK.

Hasłem przewodnim tej edycji będą „historie alternatywne” – czyli innymi słowy: co by było, gdyby losy świata nie potoczyły się tak, jak znamy to z lekcji historii – opowiada Piotr Makarewicz z Zamku:

Program będzie bardzo bogaty, bo przed nami trzy dni atrakcji bardziej lub mniej związanych ze światem fantasy. Będzie nimi wypełniony cały Zamek – od piwnic, które zajmą miłośnicy gier karcianych, planszówek i RPG po ostatnie piętro. Łącznie organizatorzy przewidzieli 300 punktów programu. I nie trzeba być koniecznie fanem takich klimatów, by znaleźć coś dla siebie:

W otwartej strefie „Fantastyka Open” znajdą się też atrakcje dla dzieci. Będą to warsztaty – nie tylko rozbudzające wyobraźnię, ale także propagujące wśród najmłodszych naukę. Dzieci będą na przykład uczyły się, jak się buduje roboty. Naukowe atrakcje na „Dniach Fantastyki” czekają także dorosłych. Jeden z bloków tematycznych organizowanych w Zamku będzie poświęcony właśnie nauce i technologii. Skąd takie tematy na tego rodzaju imprezie?

– przekonuje Piotr Makarewicz. Swoje prelekcje wygłoszą m.in. wybitny fizyk dr hab. Andrzej Dragan oraz specjalista od genetyki Maciej Szewczyk.
Impreza startuje już dziś o 15, w sobotę i niedzielę jej teren dostępny będzie natomiast od 10 rano. Trzydniowy karnet kosztuje 40 złotych. Do Leśnicy z centrum Wrocławia najlepiej dojechać… pociągiem. Tą drogą trwa to jedynie 20 minut.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2020