Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszają nowe projekty przygotowane przez Wrocławski Dom Literatury

Facebook

Realizują one założenia aplikacji, dzięki której Wrocław otrzymał rok temu tytuł Miasta Literatury i dołączył do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO.

Pierwsze już odbywające się wydarzenia kierowane są do seniorów…

 

Projekt, który jest już realizowany to „Seniorzy w e-kulturze”…

 

 

Premierę miał już wykład m.in. dotyczący tego jak czytać literaturę środkowoeuropejską i jak rozumieć samo pojęcie Europy Środkowej. Temat ten przybliżył Jakuba Kornhausera, a co przed nami?

 

Wykłady trwają 40 minut i każdy z nich po premierze dostępny jest na stronie literatura.wroclaw.pl
Po wysłuchaniu wystąpień widzowie mogą dalej zgłębiać interesujące ich zagadnienia dzięki zapisom spotkań z autorkami i autorami, które miały miejsce w październiku w klubie Proza we Wrocławskim Domu Literatury podczas tegorocznych edycji Bruno Schulz. Festiwalu i Festiwalu Silesius.

Dodatkowo powstanie informator e-kulturalnego dla seniorów, czyli przewodnik po najciekawszych wydarzeniach literackich i okołoliterackich, z których można skorzystać w sieci….

 

Seniorzy są zdecydowanie tą grupą, która bardziej docenia klasyczne książki i częściej po nie sięga, czy zatem Wrocławski Dom Literatury chce trafiać również do tych młodych odbiorców?

 

 

Informator e-kulturalnego seniora, ale tak naprawdę każdego dostępny będzie również na stronie literatura.wroclaw.pl.

 

W drugiej połowie Listopada, Wrocławski Dom Literatury wystartuje z kolejnym pilotażowym projektem w ramach Sieci Miast Kreatywnych UNESCO…

 

 

Informuje Katarzyna Janusik z Wrocławskiego Domu Literatury

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021