Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszają zapisy na 21. Gitarowy Rekord Świata we Wrocławiu

Facebook

Gwiazdy muzyki gitarowej, aż cztery sceny w samym centrum miasta i tysiące entuzjastów rockowych i bluesowych brzmień – tak zapowiada się 21. edycja Gitarowego Rekordu Świata. 1 maja we Wrocławiu zagrają m.in. Steve Vai, Lordi i Michael Angelo Batio. Do grona artystów tegorocznej edycji dołącza gwiazda amerykańskiego bluesa, Vasti Jackson. Właśnie ruszyły zapisy.

/fot. fb. Gitarowy Rekord Guinnessa

Co roku 1 maja za sprawą Gitarowego Rekordu Świata Wrocław zamienia się w miasto gitary. Złożona z tysięcy instrumentów strunowych orkiestra Leszka Cichońskiego od ponad 20 lat gra największe przeboje muzyki gitarowej – od „Wild Thing”, przez „Czerwony jak cegła” po legendarne rekordowe „Hey Joe”– wysyłając w świat niepowtarzalną energię.

/fot. fb. Gitarowy Rekord Guinnessa

Kto wystąpi w tym roku?

W tym roku rekord we wspólnym graniu utworu Hendrixa pomogą pobić prawdziwe gwiazdy – Steve Vai należący do czołówki najlepszych gitarzystów na świecie, najszybszy gitarzysta wszech czasów Michael Angelo Batio i słynący z oryginalnych strojów metalowy zespół Lordi. Swój udział w imprezie potwierdził również Vasti Jackson, jeden z najważniejszych amerykańskich bluesmanów, muzyk międzynarodowego projektu Playing For Change.

Jak się zapisać?

Na miesiąc przed startem imprezy organizatorzy uruchomili rejestrację online uczestników tegorocznej edycji. Swój udział w imprezie we Wrocławiu zgłaszać można pod linkiem tutaj.

Wcześniejsza rejestracja uprości procedurę obowiązkowych zapisów w punkcie rejestracji na wrocławskim Rynku, który jak co roku działał będzie 1 maja w godz. 10:00 – 15:45.

Rejestracja uczestników będzie możliwa również 30 kwietnia przy wejściu na koncerty festiwalu 3-Majówka, który od lat towarzyszy Gitarowemu Rekordowi. Zarejestrowanym gitarzystom przysługują ulgowe bilety na festiwalowe koncerty, których rozkład znajduje się na stronie internetowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2023