Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszył konkurs na projekty turystyczne z okazji Święta Województwa Dolnośląskiego

Facebook

Do końca maja organizacje pozarządowe mogą składać wnioski o sfinansowanie lub dofinansowanie projektów turystycznych, które odbędą się w październiku 2023 r. jako inicjatywy z okazji Święta Województwa Dolnośląskiego. Konkurs ma celu wzbogacenie oferty turystycznej – tak, aby każdy mógł świętować 25-lecie istnienia województwa dolnośląskiego aktywnie, w terenie, w kontakcie z bogactwem naturalnym regionu i wśród różnorodnych atrakcji turystycznych.

/materiały prasowe/Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Jakie inicjatywy można zgłosić do konkursu?

Dozwolone są wszelkiego rodzaju imprezy turystyczne, wycieczki, spacery tematyczne, rajdy, spływy, gry terenowe i inne wydarzenia o charakterze turystycznym, które zakładają aktywny udział mieszkańców Dolnego Śląska i poznanie lub odkrycie walorów turystycznych regionu, organizowane są nieodpłatnie i specjalnie z okazji Święta Województwa Dolnośląskiego 2023.

Święto Województwa Dolnośląskiego przypada 16 października. W tym roku chcemy obchodzić je w szczególny sposób. Nasze województwo ma 25 lat i z tej okazji na terenie całego regionu przez cały październik będą odbywać się rozmaite imprezy i wydarzenia, dzięki którym każdy Dolnoślązak będzie mógł świętować jubileusz województwa w taki sposób, jaki jest mu najbliższy. Najpierw ogłosiliśmy konkurs na projekty kulturalne, a teraz rozpoczynamy nabór na inicjatywy turystyczne

– mówi Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Na konkurs przeznaczono 200.000,00 zł. Nie ma limitów dotyczących wartości projektu, nie jest również wymagany wkład własny do projektu – to organizacje same wybiorą, czy chcą aby ich projekt wesprzeć finansowo czy w pełni sfinansować. Wszystkie wydarzenia zaplanowane w ramach obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego mają odbywać się w październiku 2023 r. Udział w wydarzeniach z założenia ma być nieodpłatny.

Ważne jest dla nas, by świętowanie 25-lecia Dolnego Śląska było możliwe dla każdego, dlatego jednym z warunków konkursu jest nieodpłatność imprez. Szczególną wagę przywiążemy też do ustawowych obowiązków dotyczących dostępności projektów dla osób ze specjalnymi potrzebami – bo turystyka na Dolnym Śląsku jest dla wszystkich! Dla osób szukających inspiracji w tym temacie, polecamy naszą publikację Dolny Śląsk dla każdego – w wersji papierowej do odnalezienia w punktach informacji turystycznej na Dworcu Głównym oraz na lotnisku we Wrocławiu, a w wersji audio na naszym kanale YouTube oraz w serwisie Spotify

– dodaje Bartłomiej Kubicz, dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Nabór odbywa się od 10 maja 2023 r. do 31 maja 2023 r. w pełni elektronicznie. Wnioski można składać poprzez Generator eNGO. Podpisane elektronicznie dokumenty (ofertę oraz załączniki) należy przesłać na skrzynkę podawczą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego za pomocą portalu ePUAP. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie tutaj. (zakładka „Otwarte konkursy ofert”). Na stronie konkursu dostępne są również materiały pomocnicze i kontakt do Wydziału Turystyki.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj