Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszył proces kolejnych oskarżonych w sprawie zamieszek przy ul. Trzemeskiej

Facebook

Chodzi o wydarzenia, do których doszło po śmierci Igora S. na tamtejszym komisariacie policji. Wcześniej zapadły już wyroki wobec trzech oskarżonych, dziś (27.03.) – na ławie oskarżonych – miało zasiąść 19 osób.

Tylko część oskarżonych stawiła się dzisiaj na rozprawę. Siedmiu z nich chciało dobrowolnie poddać się karze. Wobec piątki – zapadły wstępne decyzje. I tak – trzech młodocianych, 19-letnich sprawców – przystało na karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, dozór kuratora i nawiązki oraz zadośćuczynienie na rzecz komendy policji.

Jednemu z oskarżonych, chcących poddać się karze, nie przysługiwała możliwość jej zawieszenia – bo był już wcześniej skazany m.in. za handel narkotykami. Prokurator zaproponował mu najniższą karę, jaką mógł –  czy 1,5 roku bezwzględnej odsiadki. Ten na to przystał.

Ostatni z mężczyzn, wobec którego zapadła wstępna decyzja, miałby być skazany na pół roku pozbawienia wolności, a potem kolejne pół roku ograniczenia wolności – taka możliwość istnieje w polskim prawie od niedawna.

Akt oskarżenia w dzisiejszym procesie liczył 51 osób – cała reszta została wyłączona do odrębnego postępowania. Wyrok w sprawie mężczyzn chcących dobrowolnie poddać się karze ma natomiast zapaść za tydzień. (3.04)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj