Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszył przetarg na budowę nowego szpitala onkologicznego

Facebook

Pięć ofert wpłynęło w ramach europejskiego przetargu nieograniczonego na projekt budowlany i realizację nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu. To największa tego typu inwestycja w regionie. Wykonawca zostanie wyłoniony w ciągu następnych kilku tygodni i od momentu podpisania umowy będzie miał nieco ponad 4 lata na zrealizowanie projektu.

/ fot. Internet Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii

Dzisiejsza informacja z otwarcia ofert w przetargu jest bardzo ważna, ponieważ pokazuje duże zainteresowanie wykonawców budową nowego szpitala onkologicznego we Wrocławiu, który jest priorytetową i największą w historii Dolnego Śląska inwestycją samorządu województwa w ochronę zdrowia mieszkańców całego regionu

– mówi Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Nowoczesny szpital onkologiczny pozwoli na leczenie pacjentów na najwyższym poziomie. Konsekwentnie zbliżamy się do wyboru wykonawcy i rozpoczęcia budowy

– dodaje.

Jakie firmy zgłosiły się do wzięcia udziału w przetargu?

KONSORCJUM:

  1. POLIMEX BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z O.O. S.K.

– LIDER KONSORCJUM

  1. ELECTRA M&E POLSKA SP. Z O.O.

– PARTNER I

  1. POLIMEX MOSTOSTAL S.A.

– PARTNER II

  • 1 419 856 235,36  zł brutto

MOSTOSTAL WARSZAWA SA

  • 1 197 963 640,50  zł brutto

PORR S.A.

  • 1 055 999 999,16  zł brutto

KORPORACJA BUDOWLANA DORACO SP. Z O.O.

  • 1 328 379 592,92  zł brutto

MIRBUD S.A.

  • 1 177 000 000,00  zł brutto

Przypomnijmy w kwietniu 2022 roku pierwszy przetarg nie został rozstrzygnięty, ze względu na to, że wpłynęła tylko jedna oferta i była za wysoka.

Dotrzymujemy słowa, udało nam się to na czym nam bardzo zależało – wpłynęło wiele ofert. Osiągnęliśmy to dzięki przejrzystości i otwartości w przetargu. Oferty będą teraz szczegółowo analizowane, jednakże dzisiejszy dzień przybliża nas do rozpoczęcie budowy

– mówi Marcin Krzyżanowski wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Budowa szpitala ma zostać zrealizowana w terminie 51 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

Nowa siedziba Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii będzie jednym z najnowocześniejszych centrów leczenia nowotworów w Polsce

– mówi Paweł Zawadzki, zastępca dyrektora ds. Rozwoju DCOPiH.

 W tworzeniu założeń projektowych aktywny udział brał personel szpitala. W sumie odbyliśmy ponad 200 spotkań

– zaznacza.

Co zostanie wykonane w ramach inwestycji?

W ramach inwestycji dotychczas został wykonany plan funkcjonalno-użytkowy, czyli szczegółowa dokumentacja zawierająca koncepcję medyczną, architektoniczną i funkcjonalną obiektu.

Twórcy PFU nie kierowali się żadnym gotowym rozwiązaniem. Brali pod uwagę ścieżki pacjentów i personelu wynikające ze specyfiki placówki. Uwzględnili także bezpieczeństwo epidemiologiczne.

W miejscu budowy nowego szpitala, w zachodniej części Wrocławia przeprowadzono m.in. prace archeologiczne, saperskie, uzyskano także prawomocną ostateczną decyzję środowiskową, jak również warunki przyłączeniowe wszystkich mediów.

Centrum będzie skupiało w jednej lokalizacji zakresy lecznictwa realizowane dotychczas przez trzy placówki medyczne zajmujące się opieką onkologiczną, chorób płuc oraz hematologią wraz z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku.

W warunkach, jakie mamy dziś w naszych placówkach, nie da się dalej rozwijać onkologii na odpowiednim poziomie. Dziś chorzy na wizytę w poradni czekają w ciasnych poczekalniach. Sale chorych są wieloosobowe, co nie spełnia obecnych standardów, a z uwagi na wąskie korytarze karkołomnym wręcz problemem jest przewiezienie osoby leżącej na diagnostykę

– mówi dr hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCOPiH.

W miejsce przeludnionych sal pacjenci będą mieli do dyspozycji pokoje 2-osobowe, a liczba gabinetów w ramach opieki ambulatoryjnej zwiększy się z 33 do 73. Wzrośnie także liczba sal operacyjnych – z 8 do 14, w tym dwie sale przeznaczone zostaną dla pacjentów leczonych w trybie jednodniowym, dzięki temu będzie można wykonywać zamiast 6000 – 10 000 zabiegów rocznie.

Szpital w całości będzie funkcjonował w ramach unitów, co zapewni chorym kompleksową diagnostykę i leczenie w jednym miejscu.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj