Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszyła druga edycja „Funduszu Czasu Wolnego” !

Facebook

To propozycja skierowana do wrocławskich samorządów osiedlowych. Celem programu jest realizacja dodatkowych działań dla mieszkańców w czasie wolnym, ze szczególnym uwzględnieniem niedziel wolnych od handlu.

Źródło : WCRS
Źródło : WCRS

W pierwszej edycji która była realizowana w ubiegłym roku, udział wzięło 27 osiedli, w tym  19 osiedli organizowało wydarzenia samodzielnie a 8 zdecydowało się działać wspólnie.

W zeszłym roku samorządom udało się zorganizować ponad 80 różnych wydarzeń, a jak wygląda procedura zgłaszania się do programu ?

Program zainicjował w zeszłym roku, obecnie Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Zdecydował się na jego kontynuacje ze względu na duże zaangażowanie w poprzedniej edycji wrocławskich samorządów osiedlowych oraz mieszkańców którzy z chęcią uczestniczyli w wydarzeniach.

A o jakie wsparcie finansowe mogą ubiegać się wrocławskie samorządy osiedlowe ?

Wydarzenia jakie się odbyły w poprzedniej edycji programu to m.in. spływ kajakowy, zawody rolkarskie, bieg przełajowy czy kino plenerowe.

Mówi – Kamil Ziętek z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

Samorządy mogą składać swoje oferty do 15 marca, a realizacja projektów odbywać się będzie od początku maja do końca października.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj