Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszyła rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Osiem nowych kierunków

Facebook

Prawie 8 tys. miejsc na 74 kierunkach, w tym na 8 nowych przygotowała dla studentów w nowym roku akademickim Politechnika Wrocławska. Rekrutacja na studia stacjonarne pierwszego stopnia potrwa do 10 lipca, a na studia drugiego stopnia - do 20 lipca.

/materiały prasowe/Politechnika Wrocławska/

O rozpoczęciu rekrutacji na studia na Politechnice Wrocławskiej poinformował we wtorek PAP Andrzej Charytoniuk z biura prasowego uczelni. Łącznie na kandydatów czeka 7825 miejsc na 74 kierunkach studiach.

Na I stopniu studiów stacjonarnych przygotowaliśmy 6 768 miejsc. Wybierać można z 58 kierunków, w tym pięciu w języku angielskim. Dodatkowo mamy 420 miejsc na studiach niestacjonarnych

– podała Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji PWr.

Z kolei 637 miejsc to oferta studiów II stopnia. Tutaj do wyboru jest szesnaście kierunków, w tym sześć w języku angielskim.

Nabór dla kandydatów na I stopień studiów stacjonarnych potrwa do 10 lipca. Wyniki znane będą dwa dni później, 12 lipca. Trochę więcej czasu na zgłoszenia mają osoby rekrutujące się na drugi stopień – ostateczny termin mija 20 lipca.

Warto jednak zaznaczyć, że trochę wcześniej, bo już 14 czerwca, zakończymy przyjmowanie zgłoszeń na kierunek architektura. 20 i 21 czerwca przeprowadzimy w formule online egzamin z rysunku. Kandydaci mają obowiązek nadesłać do Działu Rekrutacji swoje prace w formie papierowej

– wyjaśnia szefowa Działu Rekrutacji.

Drugi nabór na studia wystartuje 20 lipca, a trzecia i ostatnia rekrutacja uzupełniająca ruszy 6 września.

W tym roku oferta PWr wzbogaciła się o osiem nowych kierunków. Na studiach pierwszego stopnia uczelnia uruchomi: inżynierię materiałową, geologię stosowaną, inżynierię pojazdów i napędów niskoemisyjnych, Medical Informatics, elektronikę i fotonikę, matematykę oraz matematykę i analizę danych.

Z kolei na studiach magisterskich nowością jest kierunek Urban Mining – inżynieria recyklingu.

Stypułkowska zaznaczyła, że co roku, w porozumieniu z przedstawicielami biznesu i przemysłu, uczelnia przegląda ofertę studiów i modyfikuje ją tak, by dopasować do potrzeb pracodawców i oczekiwań kandydatów.

Dlatego teraz uruchomiamy np. kierunki związane z nowoczesnymi technologiami w medycynie, tematyką związaną z pojazdami o napędach niskoemisyjnych oraz analizą danych

– tłumaczyła.

W ubiegłym roku najbardziej popularnymi kierunkami wśród kandydatów okazały się informatyka stosowana w języku angielskim i polskim. O jedno miejsce starało się tam odpowiednio 15 i 10 osób. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także automatyka i robotyka oraz cyberbezpieczeństwo, gdzie na jedno miejsce przypadło siedmiu kandydatów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj