Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszyła świąteczna zbiórka dla pacjentów hospicjum Bonifratrów

Facebook

Wrocławskie hospicjum Bonifratrów organizuje bożonarodzeniową zbiórkę dla znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej pacjentów i ich rodzin. Dary trafią do pacjentów, którymi pracownicy hospicjum opiekują się w domach.

/informacja prasowa

Na Dolnym Śląsku w ramach hospicjum domowego opiekujemy się ponad siedmiuset osobami w ich miejscu zamieszkania.

Często, oprócz choroby, naszych pacjentów i ich bliskich dotykają inne problemy, chociażby te finansowe. Dlatego co roku przed Świętami Bożego Narodzenia staramy się im ulżyć także materialnie i przy wsparciu wspaniałych ludzi przygotować paczki z najbardziej potrzebnymi produktami. Wcześniej nasi pracownicy dyskretnie pytają o najpilniejsze potrzeby. Te są różnorakie, na przykład jednej z rodzin mieszkających w wyjątkowo trudnych warunkach potrzebne są: koc, ciepła pościel i ręczniki. Innym z kolei przydadzą się podstawowe produkty spożywcze.

– mówi Anna Żebranowicz dyrektor Bonifraterskiego Centrum Medycznego we Wrocławiu.

Czego brakuje najbardziej?

  • Są to przede wszystkim produkty spożywcze o długim terminie przydatności takie jak: herbata, kawa, mleko, makaron, ryż, kasza, dżemy, sosy w słoikach, mąka, olej, koncentrat pomidorowy, budynie, kiśle, konserwy mięsne i rybne, bakalie, herbatniki, czekolady, ciastka, płatki do mleka, przetwory w słoikach i konserwach (ogórki, kukurydza, groszek, itp.)
  • A także środki chemiczne i kosmetyczne: proszki i płyny do prania, mydła w płynie, szampony, pasty do zębów, pianki do golenia, maszynki do golenia dla mężczyzn, dezodoranty, szczoteczki do zębów, kremy do twarzy, produkty do pielęgnacji dla osób chorych: pianki pielęgnacyjne do mycia TENA, SENI, płyn PC30V, środki odżywcze dla osób przewlekle chorych: np. Nutridrink, Nutramil.

Do kiedy trwa zbiórka?

Zbiórka trwa do 12 grudnia. Osoby, które zechcą ją wesprzeć, mogą zrobić zamówienie w sklepach na adres hospicjum albo po prostu dostarczyć produkty do Hospicjum św. Jana Bożego, ul. Poświęcka 8A, 51 – 128 Wrocław.

Ile osób korzysta z tej pomocy?

Z pomocy w bonifraterskich hospicjach domowych na Dolnym Śląsku korzysta około 700 osób. Warto podkreślić, że bonifratrzy intensywnie rozwijają ten rodzaj opieki nad ciężko i terminalnie chorymi – w ciągu ostatnich 4 lat liczba pacjentów w prowadzonych przez nich hospicjach domowych na Dolnym Śląsku wzrosła dziesięciokrotnie, a pacjentami zajmuje się zespół liczący ponad 100 osób. Z opieki można skorzystać z dnia na dzień, podczas gdy w większości polskich miast oczekuje się na nią tygodniami i miesiącami.

W jakich miastach spotkamy hospicja?

Bonifraterskie Centrum Medyczne prowadzi hospicja domowe w Łodzi, powiecie piotrkowskim- województwo łódzkie oraz na Śląsku, zaś stacjonarne we Wrocławiu, Katowicach i Łodzi w obu ostatnich są to szpitalne Oddziały Medycyny Paliatywn

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024