Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszyły porady prawne dla migrantów z Gruzji

Facebook

Mieszkańcy Wrocławia pochodzenia gruzińskiego od dzisiaj mogą skorzystać z pomocy prawnika oraz konsultantki w zakresie praw migrantów. Ruszył projekt „Znaj swoje prawa!” organizowany przez Fundację Kaukaską.

/informacja prasowa Fundacja Kaukaska

Kto skorzysta z konsultacji?

W ramach konsultacji obywatele Gruzji zamieszkujący nasz region mogą uzyskać podstawowe informacje dotyczące ich praw, a także dowiedzieć się gdzie zwrócić się z konkretnym problemem. To ma wspomóc ich integrację społeczną oraz ułatwić poruszanie się w zawiłościach polskiej biurokracji.

Obywatele Gruzji przychodzą do nas żeby zdobyć informacje dotyczące legalizacji ich pobytu  w Polsce oraz po porady z zakresu prawa pracy. Udzielamy także podstawowego wsparcia w prowadzeniu korespondencji z urzędami, a także wskazujemy miejsca gdzie można zdobyć fachową wiedzę dotyczącą bardziej skomplikowanych spraw.

– mówi mecenas Radosz Pawlikowski, radca prawny i specjalista od praw migrantów

Jak wielu dotyczy to osób?

Gruzini tworzą trzecią, co do liczebności, grupę migrantów przebywających we Wrocławiu – po Ukraińcach i Białorusinach. Swoją obecność zawdzięczają m.in. umowie o ruchu bezwizowym podpisanym pomiędzy Gruzją a Unią Europejską. Według szacunków Konsulatu Honorowego Gruzji we Wrocławiu na Dolnym Śląsku gościmy ponad 15 000 osób pochodzenia gruzińskiego.

Do kiedy i gdzie można się zgłaszać?

Biuro porad prawnych powstało w ramach projektu „Znaj swoje prawa!” realizowanego przez Fundację Kaukaską. Mieści się w lokalu dzielonym z Konsulatem Honorowym Gruzji we Wrocławiu, w kamienicy „Dworu Polskiego” przy Rynku 5. Działać będzie do końca listopada 2023 roku. Z porad można skorzystać po uprzednim umówieniu się na wizytę. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem internetowym Fundacji Kaukaskiej

Projekt „Znaj swoje prawa!” realizowany jest w ramach programu „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 czerwca 2023