Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19

Facebook

126 pracowników Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu zostało zaszczepionych wczoraj pierwszymi dawkami szczepionek przeciwko covid-19.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławski jest jednym z 73 szpitali w kraju, do których trafiła pierwsza partia szczepionek. 10 tys. sztuk preparatu firm Pfizer i BioNTech, zatwierdzonych przez Europejską Agencję Leków, dotarło do Polski w sobotę.

Szczepienia odbywają się w klinikach na tzw. kampusie Curie-Skłodowskiej oraz w szpitalu przy ul. Borowskiej, gdzie zorganizowano lekarskie gabinety kwalifikacyjne, punkty szczepień oraz miejsca do obserwacji pacjentów po podaniu preparatu:

– mówi mówi Barbara Korzeniowska, wicedyrektor ds. lecznictwa otwartego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. – Okres przydatności preparatu, po rozmrożeniu, wynosi pięć dni, zatem szpital ma czas do czwartku, aby podać go kolejnym 400 osobom:

Jak dotąd zainteresowanie szczepieniami wyraziło 2,5 tys. pracowników etatowych placówki (65 proc. załogi) oraz dziesięć tysięcy osób z zewnątrz, czyli innych szpitali, przychodni, aptek, jak również pracownicy i studenci Uniwersytetu Medycznego:

– usłyszeliśmy od Janusza Sokołowskiego, lekarza kierującego Oddziałem Ratunkowy oraz Krzysztofa Gietkiewicza.

Liczba zainteresowanych szczepieniami prawdopodobnie jeszcze się zmieni, ponieważ ostateczny termin zgłoszeń mija właśnie dziś, a szpital cały czas prowadzi kampanię informacyjną, aby zachęcić niezdecydowanych. Część osób na razie się nie zgłosiła, ponieważ przeszli już COVID-19, zapisali się w innych punktach albo byli nieobecni z powodu zarażenia koronawirusem czy przedświątecznych urlopów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj