Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ruszyła rekrutacja na 9 Nocny Wrocław Półmaraton! Gdzie można się zapisać?

Facebook

Nocny półmaraton 17 czerwca ponownie przebiegnie ulicami miasta Nocny Wrocław Półmaraton. Zobacz oficjalny medal, koszulkę i ręcznik biegu. Zapisy już trwają!

/ informacja prasowa, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Co to za wydarzenie?

Nocny Wrocław Półmaraton to flagowa impreza biegowa w stolicy Dolnego Śląska. Zawody odbywają się co roku już od 9 lat i niezmiennie organizuje je Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Wyjątkiem był rok 2020 i 2021, kiedy pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorów i popularna “połówka” nie mogła wystartować. Poprzednią edycję po raz pierwszy w historii wygrał Polak. Patryk Kozłowski przebiegł półmaratoński dystans w czasie 01:05:11.

Nocny Wrocław Półmaraton to wyjątkowe wydarzenie w skali całej Europy. Zawodnicy startują pomiędzy 21:00 a 22:00 i po zmroku przemierzają ulice miasta stu mostów. Trasa mieni się od iluminacji i wyjątkowych opraw, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia. Wspaniałego anturażu dodają kibice zgromadzeni na trasie biegu i na Stadionie Olimpijskim, gdzie znajduje się start i meta imprezy.

Jakie upominki czekają na uczestników?

Oczywiście medal, w tym roku trofeum za pokonanie półmaratońskiego dystansu po ulicach Wrocławia przybierze kształt dziewiątki. Na pierwszej stronie medalu będziemy mogli zobaczyć łuk Stadionu Olimpijskiego i charakterystyczną wieżę zegarową znajdującą się na jego terenie. Warto zwrócić uwagę na godzinę widniejącą na tarczy zegara – wskazuje 22:00, czyli porę startu biegu.

/ informacja prasowa, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Uczestnicy będą mogli nabyć również oficjalną koszulkę wydarzenia. Koszulka w zależności od wersji damskiej i męskiej będzie się od siebie różnić nie tylko krojem, ale także elementami graficznymi. Między innymi nocna oprawa i  najważniejsze budowle stolicy Dolnego Śląska znajdą się na froncie koszulki półmaratonu.  W jej centralnej części zaświeci księżyc w pełni, na którego tle – w zależności od męskiej lub damskiej wersji, umieszczona została biegaczka lub biegacz. Z drugiej strony koszulki widnieje motyw z numerem “dziewięć”. W liczbie dumnie prezentuje się księżyc, a po jej lewej stronie – podobnie jak z przodu, widnieje panorama nocnego Wrocławia.

/ informacja prasowa, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

/ informacja prasowa, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Ostatnim upominkiem dla biegaczy jest ręcznik. Szybkoschnący, duży ręcznik wrocławskiego półmaratonu. Gadżet będzie wykonany z miękkiej mikrofibry, dzięki czemu może wchłonąć aż 3 razy więcej wody, niż klasyczny ręcznik.

/ informacja prasowa, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

Gdzie można się zapisać?

Zapisy rozpoczęły się tradycyjnie w noc sylwestrową, minutę po północy. Ceny pakietów różnią się w zależności od ich zawartości czy liczby zapisanych zawodników.

  • Pakiet podstawowy – 100 zł (do 2 tys. uczestników), 150 zł (od 2 do 6 tys.) i 180 zł (od 6 do 8 tys.)
  • Pakiet z koszulką – 150 zł (do 2 tys. uczestników), 200 zł (od 2 do 6 tys.) i 230 zł (od 6 do 8 tys.)
  • Pakiet z koszulką i dużym ręcznikiem – 200 zł (do 2 tys. uczestników), 250 zł (od 2 do 6 tys.) i 280 zł (od 6 do 8 tys.)
  • Zawodnicy z rocznika 1963 i starsi, za pakiet podstawowy zapłacą symboliczną złotówkę

Na wydarzenie można zapisać się za pomocą strony internetowej TUTAJ

Impreza odbędzie się 17 czerwca 2023 roku i będzie mu towarzyszyć szereg wydarzeń rodzinnych i rozrywkowych.

Więcej informacji znajdziecie na STRONIE

/ informacja prasowa, Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2024