Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Rząd luzuje obostrzenia w komunikacji miejskiej! Sukces wrocławskiego MPK!

Facebook

Rząd po prośbach m.in. wrocławskiego MPK zmienia limity pasażerów w autobusach i tramwajach. Liczba pasażerów, którzy będą mogli wsiąść do pojazdów miejskiego przewoźnika to 30% wszystkich miejsc - stojących i siedzących.

fot. Piotr Krejner

Jak tłumaczy miejski przewoźnik: „Skończy się nonsensowna sytuacja, gdy wrocławskie MPK swoimi pojazdami woziło głównie powietrze.” Rząd luzuje bowiem obostrzenia dotyczące komunikacji miejskiej.

Posłuchajcie jak na tę informację zareagował prezes spółki – Krzysztof Balawejder:

Nowe przepisy będą obowiązywały od najbliższego poniedziałku. Jak podkreśla prezes Balawejder, wrocławskie MPK mogłoby wozić tak pasażerów choćby i od jutra, są na to przygotowani, ale rozumieją, że są inne przedsiębiorstwa w kraju, które potrzebują więcej czasu na dostosowanie się do tych zmian.

MPK prosiło rząd o zmianę po konsultacjach z wrocławskim kierowcami autobusów i motorniczymi. To z ich szacunków wynikało, że na tych najbardziej obleganych kursach na przystanku czekało po kilkanaście osób. Zmiana limitów z połowy liczb siedzących na 30% ogółu miejsc odpowiada obecnemu ruchowi pasażerskiemu we Wrocławiu.

W autobusach pojedynczych w zależności od typu będzie mogło podróżować od 24 do 31 osób, w przegubowych od 42 do 50. W tramwajach od 28 w jednym wagonie typu 204, aż po 72 osoby w Skodach.

Przypomnijmy, że wrocławskie MPK od 6 maja jeździ według roboczego rozkładu jazdy. W poniedziałek 18 maja, na autobusach i tramwajach będzie widniała informacja o tym ilu pasażerów może przebywać w środku.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj