Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Samorząd województwa walczy z uzależnieniami

Facebook

Wspieranie programów terapeutycznych dla pacjentów i ich rodzin, dofinansowanie badań określających skalę zażywania substancji psychoaktywnych przez młodzież, podnoszenie kwalifikacji terapeutów czy polepszenie warunków leczenia w dolnośląskich placówkach. To działania realizowane przez samorząd województwa, które mają pomóc w walce z problemami uzależnień.

pixabay
pixabay

W tym roku, w ramach europejskiego programu, przeprowadzone zostaną badania w szkołach ESPAD. Określą one rozmiary i trendy zjawiska używania substancji psychoaktywnych przez młodzież w województwie. Oceniają też dostępność i postawy uczniów wobec tych substancji…

Mówi Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego

W ramach przyznanej dotacji przez samorząd województwa – blisko 300 tys. złotych – prowadzone są także programy terapeutyczne dla pacjentów i ich rodzin. Wspierane są również oddziały leczenia uzależnień m.in. w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu…

Samorząd województwa prowadzi też działania mające stawić czoła problemowi dopalaczy…

Dotowane są także punkty konsultacyjno-diagnostyczne, w których bez skierowania i co ważne bezpłatnie można przebadać się na obecność wirusa HIV, HCV i innych chorób przenoszonych drogą płciową. We Wrocławiu badania przeprowadza też stowarzyszenia „Podwale Siedem”

Urząd marszałkowski co roku przeznacza 1 mln złotych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów uzależnień na Dolnym Śląsku. Środki te pochodzą z tytułu opłat za wydawanie zezwoleń na obrót hurtowy w kraju napojami alkoholowymi (do 18% zawartości alkoholu) przedsiębiorcom posiadającym siedziby na terenie województwa dolnośląskiego.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj