Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Seniorka padła ofiarą oszustwa. Straciła ponad 150 tysięcy złotych

Facebook

Seniorka straciła nie tylko oszczędności swojego życia ale również pieniądze pożyczone w bankach oraz bliskich. Przestępca działał pod przykrywką lekarza znajdującego się w Jemenie czy Somalii. Wyłudził łącznie ponad 150 tysięcy złotych.

/zdjęcie ilustracyjne/pixabay

Przestępca podający się za lekarza ortopedę, pracującego na misjach w Jemenie lub w Somalii, skontaktował się z 74-letnią mieszkanką Wrocławia, u której początkowo wzbudził zaufanie, a następnie bezwzględnie to wykorzystał. Rzekomy lekarz prosił wrocławiankę między innymi o pieniądze pozwalające mu na opuszczenie Jemenu lub na uwolnienie się z aresztu w Somalii.

Jak można się domyślać, fałszywym problemom oszusta nie było końca. Po przelaniu środków na konto okazywało się, że z jednych tarapatów osoba ta miała wpadać w kolejne, z których miały go wyciągnąć kolejne kwoty pieniędzy. Łatwowierna seniorka, bazując na swojej dobroduszności, przekazała przestępcy środki w łącznej kwocie ponad 150 tysięcy złotych.

Wrocławianka początkowo przelewała swoje oszczędności, które jednak w końcu się wyczerpały. Wówczas kobieta zaczęła pożyczać pieniądze w bankach oraz od znajomych i rodziny. Co ciekawe, ale również niepokojące, u żadnej z tych osób nie wzbudziło to podejrzeń.

Co zrobić, żeby uniknąć takich sytuacji?

Policja apeluje aby jak najwięcej rozmawiać z naszymi bliskimi o metodach działania przestępców. Warto także pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania. Zachowując podstawowe środki ostrożności i weryfikując osoby zwracające się do nas o pomoc, jesteśmy w stanie uchronić się przed oszustwem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023