Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Seniorzy nauczą się jak korzystać z tabletów. Na warsztaty zaprasza biblioteka

Facebook

Kiedyś pisało się rylcem w glinianej tabliczce – dziś tabliczka jest elektroniczna, wielofunkcyjna i mówi się na nią tablet. O tym, że to urządzenie jest banalnie proste w obsłudze na własne oczy mogą przekonać się wrocławscy seniorzy.

Biblioteka w rynku zaprasza w tym celu jutro (28.12.) na specjalne warsztaty. Co się na nie składa?

– opowiada prowadząca warsztaty, Anita Dzierżanowska z czytelni Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Do tej pory takie zajęcia trwały około trzech godzin i były prowadzone w kilkuosobowych grupach. Olbrzymie zainteresowanie seniorów sprawiło jednak, że formuła „tabletowych” spotkań zmieni się od nowego roku na nieco dogodniejszą – indywidualne spotkania:

Co jest przyczyną tak dużego zainteresowania tabletowymi zajęciami? Być może poczta pantoflowa. Seniorzy polecają sobie nawzajem warsztaty, bo tablet to urządzenie przydatne a, jak pokazały już przeprowadzone warsztaty, krótkie przeszkolenie wystarczy najstarszym wrocławianom, by się z nim doskonale oswoić:

Mówiła Anita Dzierżanowska. Seniorzy chcący dołączyć do grona użytkowników tabletów mogą zapisać się na konsultacje w czytelni biblioteki w Rynku. Zwyczajowo będą one odbywać się rano w każdą czwartą środę miesiąca, ale w razie potrzeby będzie można także uzgodnić inny termin.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020