Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Seryjny złodziej katalizatorów zatrzymany!

Facebook

Wrocławscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży katalizatorów. Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas szczegółowej kontroli drogowej. Mężczyźnie może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/wrocławska policja

W samochodzie marki Opel Astra mundurowi znaleźli znaczą ilość substancji odurzających w postaci amfetaminy, kokainy oraz marihuany. Ponadto kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez organy ścigania.

Na tym policjanci nie poprzestali. Szczegółowa kontrola auta spowodowała, że funkcjonariusze w bagażniku znaleźli też katalizator oraz narzędzia. Jak się okazało w wyniku dalszych czynności, został on wycięty i skradziony z innego pojazdu.

/wrocławska policja

Kryminalni z wrocławskich Krzyków kontynuowali ten wątek. Funkcjonariuszy zdziwiło przewożenie w swoim bagażniku wycięty katalizator oraz narzędzia, które do tego służą. Podejrzenia funkcjonariuszy z pionu operacyjnego się potwierdziły, a na podstawie analizy zebranych wcześniej materiałów oraz wykonanych sprawdzeń i ustaleń udowodnili 39-letniemu mieszkańcowi powiatu wrocławskiego, aż 21 tego rodzaju kradzieży.

Zdarzenia te potwierdzono czynnościami procesowymi, takimi jak wizja lokalna oraz przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Ponadto, policjanci dotarli do pokrzywdzonego właściciela, którego katalizator został wycięty. W tej sprawie przyjęto odpowiednie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

Prokuratura wystąpiła o zastosowanie tymczasowo aresztowania, a do wniosku tego przychylił się ostatecznie sąd. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj