Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Siatkarze zagrali dla ukraińskich dzieci. Zebrano kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Facebook

20 tysięcy złotych wsparcia dla Międzynarodowego Centrum Integracji Społecznej Klaster Hubska 7 we Wrocławiu na pomoc ukraińskim dzieciom w trudnej sytuacji życiowej. Przekazane środki zostały zebrane podczas międzynarodowego, charytatywnego turnieju siatkarskiego TAURON Giganci Siatkówki.

/Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Kto uczestniczył w projekcie?

Turniej TAURON Giganci Siatkówki został rozegrany w weekend 23-25 września w Miliczu i Twardogórze. Pieniądze przekazane na rzecz Międzynarodowego Centrum Integracji Społecznej Klaster Hubska 7 pochodzą ze zbiórki publicznej oraz sprzedaży biletów.

/Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

W tym roku w zawodach uczestniczyły zespoły PGE Skry Bełchatów i Jastrzębskiego Węgla oraz dwie, utytułowane belgijskie drużyny: VC Maaseik i Knack Volley Roeselare. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest pochodzący z Oleśnicy Wojciech Rozdolski, obecny prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Była to już XIII edycja męskiego turnieju Giganci Siatkówki. Dotychczas udało nam się przekazać ponad pół miliona złotych na pomoc potrzebującym

– mówił Wojciech Rozdolski.

/Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Z jakiej pomocy można skorzystać?

Klaster Hubska 7 to międzykulturowa przestrzeń integracyjna otwarta dla wszystkich osób z doświadczeniem migracji przybywających na Dolny Śląsk. To miejsce bezpieczne zarówno dla przybyszów, jak i stałych mieszkańców regionu. W Klastrze można skorzystać m.in. z bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej, a także wziąć udział w lekcjach języka polskiego.

/Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

W przekazaniu czeku uczestniczył Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego, z którego inicjatywy powstał Klaster Hubska 7 oraz przedstawicielka Klastra, Kamila Kamińska-Sztark.

Nazwaliśmy to miejsce klastrem, bo odkąd powołaliśmy je do życia, do pomocy Ukraińcom miesym we Wrocławiu dołączają kolejne podmioty. Dzisiaj Giganci Siatkówki przekazali kolejne wsparcie, finansowe. Dziękuję Panu prezesowi, że wybrał właśnie Hubską, żeby tu trafiły te środki

 – mówi Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Od kilku tygodni trwa tu także akcja Ciepło dla Ukrainy. Wolontariuszki robią świece okopowe wysyłane na front dla żołnierzy, ale też dla mieszkańców terenów przygranicznych, w których często brakuje prądu, żeby pomóc im przetrwać trudny, zimowy czas. Każdy, kto chce się włączyć w akcję może przynieść puszki i tekturę potrzebne do produkcji świec

– dodaje.

/Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Czemu służy ta inicjatywa?

Klaster powstał w maju 2022 roku w odpowiedzi na potrzeby uchodźców wojennych uciekających do Polski w związku z brutalną agresją militarną Rosji na teren Ukrainy. Hubska 7 to przestrzeń koordynowana przez organizacje pozarządowe, łącząca w sobie trzy kluczowe dla integracji uchodźców komponenty: aktywizację społeczną, aktywizację zawodową i komunikację społeczną.

/Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023