StartWiadomości Wiadomości dnia

Skauci z Europy Środkowej zjechali do Wrocławia

Stąd na naszych ulicach spotykamy liczne grupy członków grup będących odpowiednikami polskiego harcerstwa:

– mówi rzeczniczka Związku Harcerstw Polskiego Monik Kubacka, bo w wydarzeniu wezmą udział też skauci z  Omanu, Peru czy  Stanów Zjednoczonych. Młodzi ludzie zjeżdżają do specjalnie zorganizowanego miasteczka skautów przy ul. Na Grobli już od kilku dni. Dzisiaj (04.08.) oficjalnie rozpoczną swój zlot:

Potem młodzi ludzie będą poznawać Dolny Śląsk, wezmą udział w artystycznych warsztatach czy grach miejskich. Program przygotowany dla młodych ludzi jest przebogaty i trudno go nawet streścić. Będą oni uczestniczyli w różnych atrakcjach podzieleni na kilkuosobowe grupy:

Ale ich pobyt w mieście to nie tylko rozrywka i rozwój własnych umiejętności:

Rzeczniczka harcerstwa podkreśla: to, że młodzież woli siedzieć przed komputerami niż angażować się w tego typu ruchy to mit. Jeżeli chodzi o Wrocław i Dolny Śląsk, to harcerskie idee padają na bardzo podatny grunt:

– mówi rzeczniczka ZHP w rozmowie z Damianem Zdancewiczem. Zlot Skautów Europy Środkowej odbywa się co dwa lata w różnych krajach. Poprzednio na przykład w Czechach. W tym roku padło na Wrocław z powodu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Zostaw komentarz