Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Skauci z Europy Środkowej zjechali do Wrocławia

Facebook

Tłumy umundurowanych osób opanowały miasto! To młodzi ludzie, którzy przybyli do Wrocławia na Zlot Skautów Europy Środkowej.

Stąd na naszych ulicach spotykamy liczne grupy członków grup będących odpowiednikami polskiego harcerstwa:

– mówi rzeczniczka Związku Harcerstw Polskiego Monik Kubacka, bo w wydarzeniu wezmą udział też skauci z  Omanu, Peru czy  Stanów Zjednoczonych. Młodzi ludzie zjeżdżają do specjalnie zorganizowanego miasteczka skautów przy ul. Na Grobli już od kilku dni. Dzisiaj (04.08.) oficjalnie rozpoczną swój zlot:

Potem młodzi ludzie będą poznawać Dolny Śląsk, wezmą udział w artystycznych warsztatach czy grach miejskich. Program przygotowany dla młodych ludzi jest przebogaty i trudno go nawet streścić. Będą oni uczestniczyli w różnych atrakcjach podzieleni na kilkuosobowe grupy:

Ale ich pobyt w mieście to nie tylko rozrywka i rozwój własnych umiejętności:

Rzeczniczka harcerstwa podkreśla: to, że młodzież woli siedzieć przed komputerami niż angażować się w tego typu ruchy to mit. Jeżeli chodzi o Wrocław i Dolny Śląsk, to harcerskie idee padają na bardzo podatny grunt:

– mówi rzeczniczka ZHP w rozmowie z Damianem Zdancewiczem. Zlot Skautów Europy Środkowej odbywa się co dwa lata w różnych krajach. Poprzednio na przykład w Czechach. W tym roku padło na Wrocław z powodu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj