Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Śląsk Wrocław ma nową sekcję! Teraz pod szyldem Śląska zagrają zawodnicy blind footballu

Facebook

Śląsk bierze pod swoje skrzydła wrocławską drużynę blind footballu. Od teraz zawodnicy grający w odmianę piłki nożnej dla osób niewidomych będą występowali pod herbem WKSu. Historia wrocławskiej drużyny sięga 2010 roku. To jedna z dwóch drużyn blind footballu w Polsce – druga znajduje się w Krakowie.

fot. Piotr Krejner
fot. Piotr Krejner

Blind football to sport drużynowy, opierający się w znacznym stopniu o świat dźwięków. W grze biorą udział dwa zespoły złożone z pięciu zawodników. Grają oni – z wyjątkiem bramkarzy – w opaskach przesłaniających oczy, wsłuchując się w specjalnie udźwiękowioną piłkę. Dyscyplina wymaga znakomitej koordynacji ruchowej, ale także współpracy w zespole. Podstawę gry stanowi bowiem dobra komunikacja.

Mówi, Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia

Śląsk od wielu lat podejmuje działania na rzecz osób niepełnosprawnych, które najliczniej w skali kraju pojawiają się na jego meczach. Osoby niewidome i słabowidzące mogą bowiem skorzystać z audiodeskrypcji, która jest dostępna na wszystkich meczach Śląska. Skorzystać z niej może każdy, wystarczy wziąć ze sobą radio na mecz i ustawić fale na specjalną częstotliwość 97 FM.

Mówi, Prezes zarządu Śląska Wrocław Piotr Waśniewski

Zawodnicy grający w blind football zachęcają do gry inne osoby zmagające się z niepełnosprawnościami.

Mówi, kapitan blindfootballowej drużyny Robert Mkrtchyan

Reprezentacji wrocławskiej drużyny blind footballowej mają już swoje osiągnięcia. W nowej drużynie Śląska występować będą reprezentanci Polski w piłce nożnej niewidomych, którzy mają za sobą rywalizację w międzynarodowych turniejach.

Okazja, by przekonać się, na czym polega blind football, pojawi się 4 i 5 maja. W tych dniach na boisku przy ul. Kamiennogórskiej 16 we Wrocławiu rozegrany zostanie turniej Ligi Centralnej Europy w blind footballu. Będzie to jednocześnie pierwsza impreza z udziałem nowej drużyny WKS Śląsk Wrocław.

We Wrocławiu od dekady prężnie działa Klub Kibiców Niepełnosprawnych – największa w Polsce organizacja aktywizująca niepełnosprawnych sympatyków sportu. W maju ubiegłego roku 1074 fanów z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami dopingowało Trójkolorowych w meczu z Piastem Gliwice, co było rekordem świata. Poprzedni, z 2015 roku, również należał do kibiców z Wrocławia.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023