StartPolecamy Sport W Radiu Gra Wiadomości Wiadomości dnia

Śląsk Wrocław ma nową sekcję! Teraz pod szyldem Śląska zagrają zawodnicy blind footballu

Blind football to sport drużynowy, opierający się w znacznym stopniu o świat dźwięków. W grze biorą udział dwa zespoły złożone z pięciu zawodników. Grają oni – z wyjątkiem bramkarzy – w opaskach przesłaniających oczy, wsłuchując się w specjalnie udźwiękowioną piłkę. Dyscyplina wymaga znakomitej koordynacji ruchowej, ale także współpracy w zespole. Podstawę gry stanowi bowiem dobra komunikacja.

Mówi, Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia

Śląsk od wielu lat podejmuje działania na rzecz osób niepełnosprawnych, które najliczniej w skali kraju pojawiają się na jego meczach. Osoby niewidome i słabowidzące mogą bowiem skorzystać z audiodeskrypcji, która jest dostępna na wszystkich meczach Śląska. Skorzystać z niej może każdy, wystarczy wziąć ze sobą radio na mecz i ustawić fale na specjalną częstotliwość 97 FM.

Mówi, Prezes zarządu Śląska Wrocław Piotr Waśniewski

Zawodnicy grający w blind football zachęcają do gry inne osoby zmagające się z niepełnosprawnościami.

Mówi, kapitan blindfootballowej drużyny Robert Mkrtchyan

Reprezentacji wrocławskiej drużyny blind footballowej mają już swoje osiągnięcia. W nowej drużynie Śląska występować będą reprezentanci Polski w piłce nożnej niewidomych, którzy mają za sobą rywalizację w międzynarodowych turniejach.

Okazja, by przekonać się, na czym polega blind football, pojawi się 4 i 5 maja. W tych dniach na boisku przy ul. Kamiennogórskiej 16 we Wrocławiu rozegrany zostanie turniej Ligi Centralnej Europy w blind footballu. Będzie to jednocześnie pierwsza impreza z udziałem nowej drużyny WKS Śląsk Wrocław.

We Wrocławiu od dekady prężnie działa Klub Kibiców Niepełnosprawnych – największa w Polsce organizacja aktywizująca niepełnosprawnych sympatyków sportu. W maju ubiegłego roku 1074 fanów z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami dopingowało Trójkolorowych w meczu z Piastem Gliwice, co było rekordem świata. Poprzedni, z 2015 roku, również należał do kibiców z Wrocławia.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Zostaw komentarz